Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Partia Gowina. W grudniu decyzja o przekształceniu

0
Podziel się

Jarosław Gowin zapowiedział we wtorek, że na początku grudnia odbędzie się w
Warszawie zjazd krajowy jego akcji Godzina dla Polski, podczas którego zapadnie decyzja, czy ruch
przekształci się w partię polityczną. Zostanie też przedstawiony program.

Partia Gowina. W grudniu decyzja o przekształceniu
(PAP/Andrzej Grygiel)
bEpZHLHF

Jarosław Gowin zapowiedział, że na początku grudnia odbędzie się w Warszawie zjazd krajowy jego akcji Godzina dla Polski, podczas którego zapadnie decyzja, czy ruch przekształci się w partię polityczną. Zostanie też przedstawiony program.

_ Zjazd krajowy będzie podsumowaniem konwencji regionalnych, tam ogłosimy nasze plany polityczne, tam podejmiemy decyzję, czy wyłonić z siebie partię, czy wystawić listę do PE, tam pokażemy także program, którym będziemy się starali przekonać do siebie Polaków _ - poinformował Gowin podczas konferencji prasowej w Krakowie.

Jak przyznał, przeprowadzona została ankieta wśród sympatyków ruchu na temat przekształcenia go w partię polityczną, z której wynika, że _ zdania są różne _.

bEpZHLHH

Według zapowiedzi Gowina podczas zjazdu krajowego zostanie przedstawiony program ugrupowania.

_ Pokażemy 10-15 najważniejszych spraw, które trzeba zmienić po to, żeby ułatwić ludziom życie. To czasami nie są wielkie sprawy _ - zapowiedział poseł. _ My chcemy doprowadzić do tego, żeby państwo było sprawne, ograniczone, żeby pozostawiało jak najwięcej przestrzeni do działania, dla jednostek, rodzin, samorządów, stowarzyszeń _ - kontynuował.

Gowin postulował m.in. uproszczenie systemu podatkowego, zmianę ustawy o zamówieniach publicznych, zmianę prawa budowlanego, które - jego zdaniem - jest obecnie głównym hamulcem inwestycji w Polsce.

_ Chcemy też doprowadzić do tego, żeby ustawa o przetargach publicznych wyglądała tak, żeby przetargi w Polsce wreszcie zaczęły wygrywać polskie firmy _ - dodał.

bEpZHLHN

B. minister sprawiedliwości był też pytany przez dziennikarzy, czy wystartuje w wyborach na prezydenta Krakowa. Zapowiedział, że decyzję w tej sprawie podejmie na wiosnę przyszłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpZHLIi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)