Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory na ukrainie
06.06.2012 16:53

Paweł Kowal chce od Sikorskiego wsparcia misji na Ukrainie

Prezes PJN europoseł Paweł Kowal zaapelował do ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego o przydzielenie środków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Blawicki/East News)

Prezes PJN zaapelował do ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego o przydzielenie środków, które pozwoliłyby na zorganizowanie społecznej misji obserwacyjnej podczas jesiennych wyborów parlamentarnych na Ukrainie.

_ - Apeluję do ministra spraw zagranicznych, aby ze środków pomocowych wyasygnować takie kwoty, które pozwolą na społeczne misje obserwacyjne. Niezależnie od tych formalnych, politycznych _ - powiedział w środę na konferencji prasowej w Warszawie Paweł Kowal.

Jego zdaniem, w misji na Ukrainie mogliby wziąć udział m.in. polscy parlamentarzyści oraz przygotowani ochotnicy, którzy pracowaliby _ w reżimie OBWE _. Według europosła dobrze byłoby, gdyby do tej inicjatywy przyłączyły się także polskie partie polityczne oraz stowarzyszenia.

Kowal zwrócił uwagę, że przeprowadzenie misji obserwacyjnej to kwestia znalezienia odpowiednich instytucji oraz środków.

_ - To dzisiaj jest możliwe. Może się to dziać przez instytucje europejskie, na czym by mi bardzo zależało. Ale mogą to być na jakiejś innej zasadzie środki przekazane organizacjom społecznym na Ukrainie. Jest tam kilka wyspecjalizowanych organizacji w podglądaniu wyborów _ - stwierdził.

Według europosła ważne jest, aby społeczność europejska wykazała zainteresowanie ukraińskimi wyborami. _ Z punktu widzenia ludzi, którzy tam mieszkają, to jest akt osobistego zainteresowania ich losem _ - ocenił.

Kowal przypomniał, że spotkał się we wtorek w areszcie śledczym w Kijowie ze skazanym na cztery lata więzienia politykiem ukraińskiej opozycji, byłym szefem MSW Jurijem Łucenką. Eroposeł oświadczył również, że przebywając na Ukrainie wziął udział w konferencji w Instytucie Gorszenina pt. _ Wybory 2012 - szansa dla Ukrainy _, w której uczestniczyli m.in. wicepremier Ukrainy Borys Kolesnikow oraz były szef MSZ w tym kraju Petro Poroszenko.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten plan ma odebrać władzę partii Janukowycza Przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi opozycja zwiera szeregi. Zjednoczenie ma dać sukces w walce z rządzącą Partią Regionów.
Przed Ukrainą przełom. Został tylko krok Wyznaczono datę, kiedy umowa mogłaby by zostać podpisana.
Unia stawia ultimatum Ukrainie. Chodzi o... Bez rozwiązania sprawy byłej premier nie będzie umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE.
Tagi: wybory na ukrainie, radosław sikorski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz