Notowania

wiadomości
18.07.2012 14:16

Pawlak: koalicji nie zagrozi rozmowa dwóch sfrustrowanych ludzi

Rozmowa dwóch sfrustrowanych ludzi nie zagraża koalicji PO-PSL - powiedział w środę wicepremier, lider ludowców Waldemar Pawlak, odnosząc się do ujawnionej przez media tzw. afery taśmowej w PSL.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rozmowa dwóch sfrustrowanych ludzi nie zagraża koalicji PO-PSL - powiedział w środę wicepremier, lider ludowców Waldemar Pawlak, odnosząc się do ujawnionej przez media tzw. afery taśmowej w PSL.

Minister rolnictwa Marek Sawicki zapowiedział, że złoży na ręce premiera rezygnację z zajmowanego stanowiska. W środę Sawicki spotkał się z szefem rządu Donaldem Tuskiem.

Decyzja Sawickiego to pokłosie ujawnionej przez "Puls Biznesu" rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem, na temat możliwych nieprawidłowości w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa.

Pawlak był pytany w środę, czy tzw. afera taśmowa może zagrozić koalicji rządowej. "Czy myśli pani, że dwóch sfrustrowanych ludzi rozmawiających w taki sposób zagraża koalicji? Nie sądzę" - odparł wicepremier.

Pytany, o dalsze losy Sawickiego powiedział: "Myślę, że to, że złożył rezygnację to przykład, że po wyjaśnieniu wszystkich spraw, nie ma żadnych wątpliwości, że może wracać do służby państwowej".

"Pan Marek Sawicki jest posłem, niewątpliwie znajdzie wiele ciekawych zajęć, które będą odpowiadały jego kompetencjom" - dodał Pawlak pytany, o aktywność Sawickiego do czasu wyjaśnienia sprawy i ewentualnego oczyszczenia go z zarzutów.

Zdaniem Pawlaka, jeżeli okaże się, że minister został pomówiony, "osoby, które go pomawiały, powinny ponieś karę". "Bo nie może być tak, że można coś opowiadać bez konsekwencji szczególnie, jeżeli się stawia zarzuty na forum publicznym" - dodał.

Na sugestię, że spraw taśm sprawiła, że on sam pozbył się kontrkandydata w jesiennych wyborach szefa PSL Pawlak zaznaczył, że Sawicki mówił, iż nie zamierza kandydować.

Pytany o kandydatury PSL na nowego szefa resortu rolnictwa, Pawlak podkreślił, że obecnie nie czas o tym rozmawiać. Jak zaznaczył, najpierw konieczne jest wyjaśnienie sprawy.

"Ta sprawa wymaga wyjaśnienia do spodu. Pan minister Sawicki i całe PSL jest żywotnie zainteresowane, żeby tę sprawę wyjaśnić szybko, a złożona przez ministra Sawickiego dymisja świadczy o tym, że nie zamierza być osobą, która będzie w jakiś sposób utrudniała to wyjaśnianie" - powiedział lider PSL.

"W naszym wspólnym interesie leży, aby tę sytuację i wyjaśnić i oczyścić tak, żeby nie było takiej sytuacji, że takie gadanie po kątach, a brak odwagi w podejmowaniu decyzji, kiedy się za pewne sprawy odpowiada, będzie przyczyną różnego rodzaju perypetii i kłopotów" - dodał. (PAP)

mzk/ par/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz