Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pawlak: można rozmawiać z opozycją, zachowując różnice

0
Podziel się:

W konkretnych sprawach można rozmawiać praktycznie i bardzo pozytywnie,
zachowując różnice polityczne - powiedział w środę wicepremier Waldemar Pawlak podsumowując rozmowy
z liderami partii opozycyjnych.

W konkretnych sprawach można rozmawiać praktycznie i bardzo pozytywnie, zachowując różnice polityczne - powiedział w środę wicepremier Waldemar Pawlak podsumowując rozmowy z liderami partii opozycyjnych.

Pawlak podziękował politykom, którzy przyjęli jego zaproszenie.

"Okazuje się, że w sprawach konkretnych można rozmawiać bardzo praktycznie i bardzo pozytywnie, zachowując różnice polityczne (...). To ważny sygnał. W kontekście tego, że rysuje się zagrożenie kryzysem, możliwości komunikowania się, rozmowy i poszukiwania rozwiązań są bardzo istotne" - powiedział Pawlak na konferencji prasowej w Sejmie.

Zaznaczył, że z liderami ugrupowań opozycyjnych rozmawiał przede wszystkim o sprawach gospodarczych m.in. o rozliczeniu kasowym VAT.

"Generalnie mogę powiedzieć, że propozycje, które dotyczyły zmian zmniejszających obciążenia administracyjne, a także poprawiające sprawność funkcjonowania państwa zyskały pozytywną opinię" - powiedział.

Podkreślił, że z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim nie rozmawiał "o rozstrzygnięciach politycznych", a o rozwiązaniach, które mogą być korzystne dla rozwoju gospodarczego, a także propozycjach dotyczących rynku pracy.

Pawlak zaproponował w ubiegłym tygodniu liderom ugrupowań parlamentarnych spotkania, aby rozmawiać m.in. o deregulacji, propozycjach zmian w rozliczaniu VAT, a także zmianach dotyczących partnerstwa publiczno-prywatnego, tak by samorządy mogły zrealizować więcej inwestycji. Wicepremier spotkał się z liderami: PiS - Jarosławem Kaczyńskim, Ruchu Palikota - Januszem Palikotem, Solidarnej Polski - Zbigniewem Ziobrą.

Spotkania z Pawlakiem odmówił szef SLD Leszek Miller, który powiedział, że nie będzie uczestniczył w żadnych spotkaniach, które są pomyślane jako umocnienie się szefa PSL przed kongresem Stronnictwa albo "jakaś wojenka toczona w rządzie". Miller dodał przy tym, że jeśli Pawlak chce rozmawiać na temat programu społeczno-gospodarczego SLD, to ma zaproszenie na posiedzenie klubu Sojuszu.

Pawlak w środę powiedział jednak, że nie zamierza korzystać z tego zaproszenia. "To jest ten smutny przypadek, że Leszek Miller pozostał w tym starym systemie, gdzie była tylko jego partia i żadna inna nie miała prawa za bardzo się odzywać. Jakby nie zauważył, że mamy demokrację i istotą demokracji jest debata" - powiedział szef PSL. (PAP)

stk/ tgo/ mok/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)