Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pawlak: nie stanę na czele Komisji Trójstronnej

0
Podziel się

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak zapowiedział, że nie
obejmie przewodnictwa Komisji Trójstronnej. Powtórzył, że komisją powinien kierować minister
finansów Jacek Rostowski.

bDAyfyGd

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak zapowiedział, że nie obejmie przewodnictwa Komisji Trójstronnej. Powtórzył, że komisją powinien kierować minister finansów Jacek Rostowski.

"Nie stanę na czele Komisji Trójstronnej" - powiedział Pawlak we wtorek w Polsat News.

Przypomniał, że minister finansów Jacek Rostowski zmienił podczas poprzedniej kadencji uzgodnioną przy udziale minister pracy Jolanty Fedak, związków zawodowych i pracodawców kwotę płacy minimalnej. "Ja nie mogę sobie pozwolić na takie sytuacje, żeby po negocjacjach i uzgodnieniach Rada Ministrów kwestionowała te uzgodnienia. Jeśli ma to być tylko przekazywanie informacji do partnerów społecznych, to niewątpliwie nie potrzeba tam negocjacji" - podkreślił wicepremier. Dodał, że określenie, że "nie chce być listonoszem" jest dobre.

bDAyfyGf

Pawlak zaznaczył, że to minister Rostowski "trzyma kasę i decyduje o rozstrzygnięciach z partnerami społecznymi".

Wicepremier Pawlak poinformował 6 grudnia, że zaproponował premierowi Donaldowi Tuskowi, by zamiast niego ktoś z PO stanął na czele Komisji Trójstronnej. Szef PSL zaproponował wówczas, że mógłby to być minister finansów Jacek Rostowski.

Premier Donald Tusk mówił, że według niego Pawlak jest "optymalnym wyborem" jeśli chodzi o przewodniczenie Komisji Trójstronnej i zapowiedział, że będzie przekonywał wicepremiera, by dalej pełnił tę funkcję

Trójstronna Komisja ds. Społeczno-Gospodarczych jest instytucją dialogu społecznego. Tworzona jest przez przedstawicieli rządu, organizacji pracodawców prywatnych i związków zawodowych. Do kompetencji komisji należą: ustalanie wskaźników wzrostu wynagrodzeń w przedsiębiorstwach i w sferze budżetowej, prace wstępne nad budżetem państwa. Ponadto komisja może zabierać głos w sprawach gospodarczych i społecznych. (PAP)

bDAyfyGl

mki/ jra/

bDAyfyGG
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)