Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pawlak: rynek i biznes najlepiej działają w skali europejskiej

0
Podziel się

Rynek i biznes najlepiej działają w skali
europejskiej - powiedział w środę wicepremier i minister
gospodarki Waldemar Pawlak podczas odbywającego się w Warszawie
kongresu Europejskiej Partii Ludowej.

bEiHVgTF

Rynek i biznes najlepiej działają w skali europejskiej - powiedział w środę wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas odbywającego się w Warszawie kongresu Europejskiej Partii Ludowej.

"Rynek, biznes działa najlepiej w skali europejskiej, na jednolitym rynku. Nie oznacza to jednak, że firmy muszą mieć wielkość wyłącznie europejską" - podkreślił.

Ocenił, że kryzys nie powstał w małych i średnich firmach. "Problemem dzisiaj są te korporacje, o których mówi się, że są zbyt duże, by upaść; a czasami za duże, by być odpowiedzialnymi" - powiedział Pawlak.

bEiHVgTH

Jego zdaniem, "relatywnie dobra sytuacja polskiej gospodarki wynika w dużej mierze z wielkiej różnorodności, także licznych małych i średnich przedsiębiorstw".

"Polska może być dobrym przykładem również w zakresie uproszczenia polityki rolnej. Bezpośrednie płatności obszarowe w prosty sposób pozwalają zachować konkurencyjność rolnictwa, a także gwarantują zachowanie natury, środowiska" - dodał.

Wicepremier podkreślił, że istotą europejskiej partii ludowej jest polityka sumienia.

"Nie upraszczamy świata. Nie redukujemy polityki do jednego słowa czy idei. Miłujemy wolność, która widzi granice tam, gdzie zaczyna się godność drugiego człowieka. Jesteśmy wolnymi jednostkami, odpowiedzialnymi za wspólnotę. Tworzymy wspólnotę, odpowiedzialną za wolność jednostek. Tworzymy politykę sumienia" - powiedział.

bEiHVgTN

Wicepremier powołując się na słowa papieża Jana Pawła II zaznaczył, że "solidarność to jeden z drugim, a nie jeden przeciw drugiemu".

Solidarność - jak zaznaczył - powinna łączyć się "z zasadą stawiającą na inicjatywę wolnych ludzi", przy wsparciu wspólnoty.

"Wolność, dobro wspólne, solidarność i subsydiarność tworzą partnerstwo dla polityki sumienia, polityki partii tworzących Europejską Partię Ludową, polityki umacniającej Europę i nasze kraje" - mówił.

EPL - jak wyjaśnił - realizuje to "poprzez budowanie dobrobytu dla wszystkich, budowanie bezpieczeństwa, ochronę klimatu, wspólną i jednolitą reprezentację Europy w skali globalnej".

bEiHVgTO

"Razem umacniamy sumienie Europy. Tworzymy partnerstwo dla prosperity" - dodał.(PAP)

dol/ la/ gma/

bEiHVgUi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)