Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pawlak: senatorzy powinni reprezentować społeczności lokalne

0
Podziel się:

Senatorzy powinni reprezentować społeczności lokalne - mówi w niedzielę w
Strzyżowie b. prezes PSL Waldemar Pawlak. Namawiał do głosowania w wyborach uzupełniających do
Senatu na Podkarpaciu na kandydata PO-PSL Mariusza Kawę.

Senatorzy powinni reprezentować społeczności lokalne - mówi w niedzielę w Strzyżowie b. prezes PSL Waldemar Pawlak. Namawiał do głosowania w wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu na kandydata PO-PSL Mariusza Kawę.

"W wyborach do Senatu jednomandatowe okręgi pozwalają nam wybierać przedstawicieli, którzy reprezentują lokalne społeczności. Nie powinno się tutaj przenosić awantur, kłótni, czy kontrowersji z Warszawy. Jest potrzeba wyboru mniej politycznego, bardziej lokalnego, regionalnego" - powiedział Pawlak na wspólnej konferencji prasowej z kandydatem.

"Tych awantur i kontrowersji jest za dużo, a dzisiaj czasy są trudne i nie możemy przegapić takiej możliwości, żeby wzmocnić Senat o osobę, która jest mocno osadzona w tych lokalnych realiach" - podkreślił polityk PSL.

"Pan Mariusz Kawa jest tutaj, w tym środowisku, osobą znaną w różnych przestrzeniach społecznych, samorządowych. Jest radnym wojewódzkim, a teraz prowadzi działalność gospodarczą, czyli tworzy budżet kraju, zatrudnia ludzi" - zaznaczył były wicepremier.

W niedzielę Pawlak wspólnie z Kawą uczestniczyli m.in. w gminnych zawodach Ochotniczych Straży Pożarnych w Strzyżowie oraz dożynkach w Gliniku k. Ropczycach.

Do Senatu z okręgu nr 55 kandydują: Zdzisław Pupa (PiS), Mariusz Kawa (PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).

Wybory w okręgu nr 55 obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Nastąpiło to po odwołaniu poprzedniego marszałka Mirosława Karapyty, który stał na czele koalicji PO-PSL-SLD w samorządzie województwa. Wcześniej prokuratura postawiła Karapycie siedem zarzutów, w tym pięć korupcyjnych. Głosowanie odbędzie się 8 września. (PAP)

kyc/ bos/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)