Notowania

atak
14.12.2009 19:06

PE: Buzek potępia atak na Berlusconiego

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek surowo potępił w poniedziałek atak, którego ofiarą padł w niedzielę premier Włoch Silvio Berlusconi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek surowo potępił w poniedziałek atak, którego ofiarą padł w niedzielę premier Włoch Silvio Berlusconi.

"Dyskurs polityczny nie może być prowadzony w taki sposób. Wczorajszy incydent nigdy nie powinien mieć miejsca. Życzymy panu premierowi szybkiego opuszczenia szpitala i powrotu do pełnego zdrowia" - powiedział Jerzy Buzek, otwierając sesję plenarną PE w Strasburgu.

"Ten incydent zasługuje na największe potępienie" - podkreślił.

Podczas otwarcia sesji głos w tej sprawie zabrał eurodeputowany włoskiej lewicy Gianni Pittella, potępiając atak. "Jesteśmy adwersarzami pana Berlusconiego, ale adwersarzami politycznymi" - powiedział.

Z kolei Europejska Partia Ludowa, do której należy partia Lud Wolności Berlusconiego, wydała komunikat, potępiając "pożałowania godny zamach" na szefa włoskiego rządu.

"Takie akty politycznej przemocy nie powinny mieć miejsca w Europie XXI wieku" - głosi oświadczenie przewodniczącego partii, Wilfrieda Martensa.

W niedzielę po wiecu partyjnym w Mediolanie premier Berlusconi został zraniony w twarz rzuconą w niego przez niezrównoważonego mężczyznę ciężką miniaturką miejscowej katedry. Premier ma pękniętą kość nosową, uszkodzone dwa zęby i ranę wargi i pozostaje w szpitalu. Napastnika zatrzymano.

Michał Kot (PAP)

kot/ mc/

Tagi: atak, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz