Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PE: Polacy w prezydium komisji ds. priorytetów budżetu po 2013 r.

0
Podziel się

Konrad Szymański (PiS) oraz Jan Olbrych (PO) zostali w czwartek wybrani na
wiceprzewodniczących nowej komisji Parlamentu Europejskiego, której zadaniem będzie wypracowanie
priorytetów politycznych i budżetowych dla nowych wieloletnich ram finansowych UE po 2013 r.

bEidURed

*Konrad Szymański (PiS) oraz Jan Olbrych (PO) zostali w czwartek wybrani na wiceprzewodniczących nowej komisji Parlamentu Europejskiego, której zadaniem będzie wypracowanie priorytetów politycznych i budżetowych dla nowych wieloletnich ram finansowych UE po 2013 r. *

Polscy eurodeputowani podkreślają, że to komisja o kluczowym dla Polski znaczeniu, gdyż od jej zaleceń w dużym stopniu zależy, czy uda się zachować korzystny dla Polski duży i solidarny budżet UE po roku 2013, kiedy kończą się obecne ramy budżetowe.

"Będę stał na straży korzystnej dla Polski i dla regionu polityki spójności, jak również polityki rolnej oraz strategicznego dla Polski finansowania Partnerstwa Wschodniego" - zadeklarował Olbrycht.

bEidURef

"W związku z kryzysem Polsce grozi utrata znacznej części finansowania polityki spójności i polityki rolnej" - uznał Szymański. "Niepokojący jest fakt, że w pracach komisji nadzwyczajnej weźmie udział bardzo niewielki odsetek posłów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Dominacja posłów z krajów-płatników do budżetu UE jest poważnym problemem. Solidarność i koordynacja prac posłów z Polski i innych krajów regionu będzie kluczowa" - dodał.

W czwartek odbyło się pierwsze posiedzenie komisji. Przewodniczącym została niemiecka socjalistka Jutta Haug. Członkami komisji są Czesław Siekierski (PSL) i Bogusław Liberadzki (SLD).(PAP)

kot/ ro/ bk/

bEidUReG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)