Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pentor: 54 proc. Polaków pozytywnie o sytuacji gospodarczej kraju

0
Podziel się

Ponad 54 proc. Polaków ma pozytywne nastawienie do obecnej sytuacji
ekonomicznej Polski, a ponad 45 proc. - stosunek negatywny - wynika z opublikowanego w czwartek
badania Pentora.

bEiBjjRx

Ponad 54 proc. Polaków ma pozytywne nastawienie do obecnej sytuacji ekonomicznej Polski, a ponad 45 proc. - stosunek negatywny - wynika z opublikowanego w czwartek badania Pentora.

Pentor podał, że aktualną sytuację ekonomiczną kraju dobrze ocenia 17 proc. ankietowanych. 36 proc. badanych jest odmiennego zdania. 46 proc. nie ma jednoznacznego zdania. Przewaga ocen negatywnych nad pozytywnymi, w stosunku do grudnia ub.r., zwiększyła się z 16 do 19 pkt procentowych - poinformowano.

57 proc. badanych twierdzi, że Polska sama poradzi sobie ze swoimi problemami gospodarczymi, a 43 proc. uważa, że potrzebujemy pomocy państw zachodnich.

bEiBjjRz

Z badań wynika, że 42 proc. ocenia sytuację gospodarczą Polski gorzej niż przed rokiem, prawie połowa uważa, że się nie zmieniła, a 8 proc. twierdzi, że jest lepsza.

Podobnie Polacy oceniają stan finansów swojego gospodarstwa domowego: 32 proc. ankietowanych mówi, że jest gorsza niż rok temu, 55 proc., że jest taka sama, a 13 proc., że lepsza. W ciągu najbliższych 12 miesięcy poprawy finansów domowych spodziewa się 21 proc. badanych, 18 proc. obawia się pogorszenia, a 61 proc. nie liczy na zmiany.

Badanie przeprowadzono w styczniu na próbie 1000 osób. (PAP)

her/ pad/ gma/

bEiBjjSa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)