Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Peru: 20 śmiertelnych ofiar powodzi, 38 tys. ludzi straciło domy

0
Podziel się

Klęska żywiołowa w postaci trwających od grudnia ulewnych deszczów, które
wywołują w Peru liczne powodzie i lawiny błotne, spowodowała dotąd śmierć 20 osób, a blisko 38 000
Peruwiańczyków straciło dach nad głową - podał w niedzielę peruwiański Krajowy Instytut Obrony
Cywilnej.

bEgZiotN

Klęska żywiołowa w postaci trwających od grudnia ulewnych deszczów, które wywołują w Peru liczne powodzie i lawiny błotne, spowodowała dotąd śmierć 20 osób, a blisko 38 000 Peruwiańczyków straciło dach nad głową - podał w niedzielę peruwiański Krajowy Instytut Obrony Cywilnej.

Niemal cały świat śledził od minionego poniedziałku przebieg powietrznej ewakuacji ze szczytu Machu Picchu w peruwiańskich Kordylierach 3 885 turystów, w tym 3 200 zagranicznych, uwięzionych tam wskutek przerwania przez lawiny błotne jedynej linii kolejowej.

Peruwiański minister handlu zagranicznego i turystyki Martin Perez powiedział, że na Machu Picchu pozostało jeszcze około 300 mieszkańców osiedla znajdującego się koło słynnej warowni wysokogórskiej Inków. Oni również chcą opuścić to miejsce, coraz bardziej zagrożone przez wzbierające nieustannie wody pobliskiej rzeki.

bEgZiotP

Jednak warunki atmosferyczne pogorszyły się i od soboty dowództwo wojskowe zawiesiło loty śmigłowców użytych do ewakuacji.

Najbardziej ucierpiały wskutek ulewnych deszczów okolice miast Cuzco, Huancavelica i Puno. To ostatnie znajduje się na wysokości 3 860 metrów n.p.m., nad najwyżej położonym na świecie jeziorem - Titicaca. (PAP)

ik/ mc/

5578440

bEgZiouq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)