Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.06.2012 14:11

PGNiG chce sfinalizować emisję obligacji wartych 1-2 mld zł

PGNiG planuje sfinalizować emisję obligacji o wartości 1-2 mld zł - poinformował w środę wiceprezes spółki Sławomir Hinc. Dodał, że PGNiG nie widzi zagrożenia dla realizacji projektów LMG i magazynu w Wierzchowicach w związku z trudną sytuacją spółki PBG.

Podziel się
Dodaj komentarz

*PGNiG planuje sfinalizować emisję obligacji o wartości 1-2 mld zł - poinformował w środę wiceprezes spółki Sławomir Hinc. Dodał, że PGNiG nie widzi zagrożenia dla realizacji projektów LMG i magazynu w Wierzchowicach w związku z trudną sytuacją spółki PBG. *

"W przyszłym tygodniu chcemy sfinalizować emisję obligacji o wartości 1-2 mld zł" - powiedział dziennikarzom Hinc.

Obligacje te będą pochodziły z uchwalonego w maju 5-letniego programu emisji obligacji krajowych z 10-letnim terminem zapadalności, do kwoty 4,5 mld zł. Został on podpisany z ING Bankiem Śląskim i Pekao.

Hinc informował wcześniej, że pozyskane pieniądze PGNiG przeznaczy częściowo na refinansowanie długu, a częściowo na bieżące prace.

Program emisji obligacji krajowych jest niezależny od dotychczasowego, zakładającego emisję obligacji o wartości 7 mld zł, podpisanego z dziewięcioma bankami, oraz od programu emisji euroobligacji o wartości do 1,2 mld euro.

PGNiG nie widzi zagrożenia dla realizacji projektów LMG i magazynu w Wierzchowicach w związku z trudną sytuacją spółki PBG, jednego z wykonawców - stwierdził Hinc.

"Realizujemy dwa duże projekty, gdzie w konsorcjum wykonawców występuje PBG: LMG i magazyn w Wierzchowicach. Każdy z tych projektów jest zaawansowany, realizowane jest ponad 90 proc. Nie widzimy więc większego ryzyka w związku z trudną sytuacją PBG, ale monitorujemy sytuację. Prace toczą się cały czas zarówno na jednym, jak i drugim projekcie" - powiedział.

Poinformował też, że uruchomienie kopalni LMG, planowane pierwotnie na koniec pierwszego kwartału 2013 roku może być uruchomione już w czwartym kwartale tego roku.

Roczne wydobycie ropy w kopalni LMG planowane jest na poziomie 400 tys. ton, natomiast inwestycja w magazyn w Wierzchowicach doprowadzi do zwiększenia jego pojemności o 625 mln m sześc. z obecnych 575 mln m sześc.

Walne zgromadzenie PGNiG zdecydowało w środę o pozostawieniu ubiegłorocznego zysku w spółce, zgodnie z wcześniejszą rekomendacją zarządu.

Uchwalono, że zysk bilansowy za 2011 rok w wysokości 1,62 mld zł oraz zysk zatrzymany na poziomie 72,5 mln zł zostaną przeznaczone na zwiększenie kapitału zapasowego PGNiG.(PAP)

morb/ pel/ jow/ osz/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz