Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGNiG ma porozumienie z Gazpromem o dostawach gazu

0
Podziel się

PGNiG zawarło porozumienie z Gazpromem w sprawie zwiększenia dostaw gazu do
Polski i przedłużenia Kontraktu Jamalskiego do roku 2037 - poinformowało PGNiG w komunikacie.

bEgCmIjp

PGNiG zawarło porozumienie z Gazpromem w sprawie zwiększenia dostaw gazu do Polski i przedłużenia Kontraktu Jamalskiego do roku 2037 - poinformowało PGNiG w komunikacie.

"Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa informuje, iż w dniu 27 stycznia 2010 roku w Moskwie podpisano trójstronne Porozumienie pomiędzy PGNiG, OAO Gazprom Export z siedzibą w Moskwie, Rosja ("Gazprom Export") i spółką System Gazociągów Tranzytowych EuRoPol GAZ SA z siedzibą w Warszawie, Polska ("EuRoPol GAZ")" - napisano w komunikacie.

PGNiG podało, że zawarte porozumienie przewiduje przedłużenie Kontraktu Jamajskiego na dostawę gazu ziemnego z Rosji do Polski do 31 grudnia 2037 roku i możliwość zwiększenia wolumenu dostaw gazu ziemnego do poziomu 10,2 mld m sześciennych.

bEgCmIjr

"Dodatkowo PGNiG i Gazprom Export zobowiązały się do wprowadzenia odpowiednich zmian w obowiązującym kontrakcie. Porozumienie stwarza jednocześnie warunki do wprowadzenia niezbędnych zmian w porozumieniu pomiędzy Rządem Federacji Rosyjskiej, a rządem Rzeczpospolitej Polskiej o budowie systemu gazociągów do tranzytu gazu rosyjskiego przez terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 25 sierpnia 1993 roku i Protokołu Dodatkowego z dnia 12 lutego 2003 roku" - napisano w komunikacie.

Spółka poinformowała, że podpisane porozumienie przewiduje przedłużenie kontraktu na przesył gazu przez Polskę gazociągiem Jamajskim należącym do EuRoPol GAZ do 2045 roku na dotychczasowych warunkach.(PAP)

pif/ jtt/ pad/

bEgCmIjS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)