Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pięć nowych połączeń z gdańskiego lotniska

0
Podziel się

W marcu 2014 r. Eurolot uruchomi z Gdańska cztery nowe połączenia lotnicze:
do Brukseli, Hamburga, Helsinek oraz Zurychu. Loty od wiosny przyszłego roku do włoskiej Pizy z
Gdańska rozpocznie natomiast tani przewoźnik Ryanair.

bEqHPeTF

*W marcu 2014 r. Eurolot uruchomi z Gdańska cztery nowe połączenia lotnicze: do Brukseli, Hamburga, Helsinek oraz Zurychu. Loty od wiosny przyszłego roku do włoskiej Pizy z Gdańska rozpocznie natomiast tani przewoźnik Ryanair. *

O czterech nowych kierunkach oferowanych przez Eurolot poinformowano we wtorek na konferencji prasowej w Gdańsku.

Od 3 marca 2014 r. Eurolot zacznie przewozić pasażerów z Gdańska do Brukseli i Zurychu, a od 31 marca do Hamburga i Helsinek. Wszystkie destynacje, oprócz miasta w Niemczech, będą obsługiwane cztery razy w tygodniu. Do Hamburga można będzie polecieć trzy razy w tygodniu.

bEqHPeTH

Dodatkowo, od początku marca przyszłego roku Eurolot wznowi z Gdańska loty do Wrocławia.

Obecnie Eurolot z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy ma regularne połączenia do Krakowa, Lublina i Amsterdamu, a także cztery sezonowe: latem - Dubrownik, Split, Zadar (Chorwacja) oraz zimą Poprad (Słowacja).

Dyrektor handlowy Eurolot Mateusz Kokosiński poinformował, że w 2013 r. liczba obsłużonych przez firmę pasażerów wyniesie ok. 190 tysięcy. Dwa lata temu, z usług Eurolotu skorzystało 50 tys. osób.

Działający od 1996 r. Eurolot jest spółką Skarbu Państwa. Linia na początku swojej działalności wykonywała jedynie rejsy dla PLL LOT, a od lipca 2011 r. rozpoczęła również własne operacje lotnicze pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce.

bEqHPeTN

Siatka połączeń z gdańskiego lotniska powiększy się na wiosnę także o Pizę. Ryanair ogłosił we wtorek, że do tego włoskiego miasta można będzie polecieć od 31 marca 2014 r. Rejsy odbywać się będą dwa razy w tygodniu. (PAP)

rop/ mki/ jbr/

bEqHPeUi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)