Notowania

wiadomości
02.12.2013 15:16

Piechociński o Ukrainie: niech UE i Polska budują pozytywne rozwiązanie

Zadaniem m.in. UE i Polski jest zbudowanie pozytywnego scenariusza rozwiązania sytuacji na Ukrainie - uważa wicepremier, szef PSL Janusz Piechociński. Według niego do Kijowa powinni się wybrać czołowi przedstawiciele UE.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zadaniem m.in. UE i Polski jest zbudowanie pozytywnego scenariusza rozwiązania sytuacji na Ukrainie - uważa wicepremier, szef PSL Janusz Piechociński. Według niego do Kijowa powinni się wybrać czołowi przedstawiciele UE. *

Pytany w poniedziałek przed posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa Narodowego, czy Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa powinni polecieć teraz do Kijowa, odparł: "Nie tylko widzę ich, ale uważam, że tam powinien być samolot pełniejszy, nie tylko polskie nazwiska, ale i czołówka UE".

Piechociński był też pytany o nieobecność na posiedzeniu RBN prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak mówił, spodziewał się, że prezes przyjdzie i wszystkich zaskoczy. Według niego nadszedł bowiem najwyższy czas na decyzje ponad podziałami krajowymi w tak strategicznej sprawie jak sytuacja na Ukrainie. "Ale rozumiem, że cele partyjnej polityki rozumianej jako starcie na krajowym ringu przewracają zupełnie tę filozofię, z jaką jechał pan Jarosław Kaczyński do Kijowa" - mówił szef PSL.

Był też pytany o wpis szefa MSZ Radosława Sikorskiego na Twitterze. "Twitter jest zbyt szybkim sposobem komunikowania się, żeby ministrowie odpowiedzialni za gospodarkę, czy obronność, czy politykę zagraniczną z taką łatwością wpisywali tak daleko idące stwierdzenia. Wiemy, że gospodarka ukraińska jest w poważnym dołku, wiemy co jest jej chorobą. (...) Czasami, jak się szybko chce strzelić, to się nie trafia w tę tarczę, w którą się strzela" - powiedział Piechociński.

Na Twitterze Sikorski pisał w sobotę: "Oczekuję od polityków PiS deklaracji, ile polskich miliardów chcą wpompować w skorumpowaną gospodarkę UKR, aby przekupić prez. Janukowycza". "Nie możemy wejść w merkantylną logikę Rosji, prez. Janukowycza i PiS. Najpierw reformy, potem pomoc" - dopisał w późniejszym wpisie. (PAP)

agy/ son/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz