Notowania

wiadomości
22.01.2013 13:12

Piechociński spotka się z szefem Unii Pracy

Prezes PSL Janusz Piechociński spotka się w tym tygodniu z szefem Unii Pracy Waldemarem Witkowskim. Rozmowa ma się odbyć w kontekście wyborów samorządowych i do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezes PSL Janusz Piechociński spotka się w tym tygodniu z szefem Unii Pracy Waldemarem Witkowskim. Rozmowa ma się odbyć w kontekście wyborów samorządowych i do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. *

Piechociński powiedział PAP, że podczas rozmowy z szefem UP w tym tygodniu chce poruszyć tematy samorządności, kultury, patriotyzmu gospodarczego, polityki prorodzinnej i prospołecznej.

"Ze znaną ze swoich centrolewicowych poglądów społecznych Unią Pracy też można, a nawet trzeba rozmawiać" - wskazał.

Szef ludowców podkreślił, że rozmowa z szefem UP odbędzie się "w kontekście 2014 roku", w którym odbędą się wybory samorządowe i europejskie. "Ugrupowania odrzucające radykalizm, mogą spokojnie rozmawiać o Polsce w Unii i Unii w Europie" - dodał.

Przewodniczący Unii Pracy Piechocińskiego określa mianem "pragmatycznego polityka". "Znamy się kilkanaście lat " - dodał Witkowski.

Na początku stycznia Piechociński poinformował o planach budowy "aktywnego centrum" z udziałem m.in.: PJN, SP i SD. Jak wyjaśniał w jednym z wywiadów, chciałby stworzyć ofertę politycznego, społecznego, gospodarczego centrum na wybory europejskie w 2014 roku. Lider PSL rozmawiał już z liderem PJN Pawłem Kowalem i przewodniczącym SD Pawłem Piskorskim. Zadeklarował też, że chce współpracować z bezpartyjnymi prezydentami miast.

Grzegorz Łakomski (PAP)

gł/ son/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz