Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piechociński: więcej miejsc pracy dzięki wysokiej dynamice eksportu

0
Podziel się:

W 2014 r. chcemy utrzymać dynamikę wzrostu polskiego eksportu na poziomie 6
proc. - powiedział w piątek wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Ocenił, że dzięki
temu na polskim rynku pojawi się więcej miejsc pracy.

bEEwvoid

W 2014 r. chcemy utrzymać dynamikę wzrostu polskiego eksportu na poziomie 6 proc. - powiedział w piątek wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Ocenił, że dzięki temu na polskim rynku pojawi się więcej miejsc pracy.

Piechociński przypomniał na konferencji prasowej w kancelarii premiera, że w 2013 r. polski eksport wzrósł o 6 proc. "W 2014 r. chcemy utrzymać obecne 6 proc. wzrostu, ale oczywiście od większej podstawy" - zaznaczył.

Wicepremier dodał, że rząd, chcąc wesprzeć polski eksport, będzie intensyfikował działania dyplomatyczne m.in. w państwach afrykańskich. Dodał, że wzrost wymiany handlowej powinien także nastąpić w przypadku państw azjatyckich takich jak, np. Korea czy Japonia.

bEEwvoif

Piechociński poinformował, że w najbliższych tygodniach zaproponuje dodatkowy pakiet wspierający sektor małych i średnich przedsiębiorstw, który przełoży się również na wzrost eksportu. "To pozwoli mieć nie tylko większe dochody w gospodarstwach domowych, ale też samorządów, budżetu centralnego i da nowe miejsca pracy" - ocenił.

Minister zapewnił także, że ustawa o odnawialnych źródłach energii (OZE), zostanie szybko skierowana do parlamentu. Poinformował, że w czwartek ustawa stanie na Komitecie Stałym Rady Ministrów.

"Wyciągnęliśmy wnioski z błędów, które w zakresie odnawialnych źródeł energii popełnili nasi sąsiedzi (...) To, co proponujemy, to posadowienie energetyki odnawialnej o własne surowce. Maksymalna koncentracja na własnych technikach i technologiach. Rozproszone, przyjazne OZE, konkurencyjne, ale jednocześnie niskokosztowe z punktu widzenia stałego dopłacania" - powiedział Piechociński.

Wicepremier dodał, że rozwijana w Polsce będzie także konwencjonalna energetyka. Przypomniał, że rozbudowane zostaną bloki energetyczne w Opolu, Kozienicach i Jaworznie.(PAP)

bEEwvoil

mick/ amac/ mow/

bEEwvoiG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)