Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piechociński zapowiada większą zwartość koalicji

0
Podziel się:

Wicepremier, szef PSL zadeklarował zdecydowanie większą zwartość koalicji przy kolejnych głosowaniach.

Piechociński zapowiada większą zwartość koalicji
(MARIUSZ GRZELAK/Agencja SE/East News)
bECLXGzV

Wicepremier, szef PSL Janusz Piechociński zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec posłów PSL, którzy zagłosowali za wotum nieufności dla ministra transportu.

- _ Obiecuję, deklaruję, mam nadzieję, że skuteczniej niż to się działo podczas mojej nieobecności, w kolejnych ważnych i potrzebnych głosowaniach, w których trzeba podejmować często trudne decyzje, zwartość koalicji, zaplecza rządowego, będzie zdecydowanie większa _ - powiedział Piechociński.

Lider ludowców zapewniał, że nie obawia się jutrzejszego spotkania z premierem Donaldem Tuskiem w sprawie głosowania swoich posłów. Głosowanie za wotum nieufności dla ministra transportu Sławomira Nowaka przez trzech parlamentarzystów z klubu PSL określił jako smutne i niedopuszczalne. Jego zdaniem posłowie ci uznali, że nie chcą wspierać Nowaka, bo ten _ niezbyt starannie realizował ich pomysły na infrastrukturę w ich powiecie, czy okręgu wyborczym _.

bECLXGzX

Jak podkreślił nie jest to jednak powód, by destabilizować funkcjonowanie parlamentu. Zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji i zwiększenie dyscypliny w swoim ugrupowaniu. _ - To jest oczywista sprawa, bo jak czuliby się partnerzy PSL, gdyby to kilku parlamentarzystów PO, przy kolejnym wniosku o odwołanie tym razem ministra z PSL nie stanęli na wysokości zadania _ - wskazał.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/180/m208564.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/piechocinski;dyscyplina;w;partii;musi;byc,173,0,1282733.html) Piechociński: Dyscyplina w partii musi być Premier zapowiedział, że jutro spotka się z prezesem PSL, by dowiedzieć się, czy Stronnictwo _ gwarantuje większość w koalicji _. Dwóch z trzech posłów PSL, którzy zagłosowali za wotum nieufności dla ministra transportu Sławomira Nowaka (PO) zrobiło to intencjonalnie. Jeden miał się pomylić.

Zdaniem szefa klubu PO Rafała Grupińskiego, obu partiom jest potrzebna dyskusja o różnicach dzielących rząd. - _ Bez wątpienia, spotkanie koalicyjne jest potrzebne, żeby spojrzeć na sprawy, w których są różnice wewnątrz koalicji. Trzeba jest spisać już dzisiaj, zanim stanął się dla nas wewnętrznym problemem. Co jakiś czas takie spotkania odbywamy i to zdecydowanie jest ten moment, kiedy trzeba porozmawiać o wzajemnej współpracy _ - mówi Grupiński.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozłam w rządzącej koalicji tuż po świętach? Sejm na najbliższym posiedzeniu zajmie się obywatelskim projektem, który przywraca wcześniejszą strukturę sądów rejonowych. Tylko Platforma jest przeciw.
Co dalej z koalicją? Dziś ważne spotkania Ministerstwem gospodarki pokieruje chwilowo któryś z wicepremierów. Źródła donoszą, że Waldemar Pawlak rozważa wycofanie się z polityki na dłuższy czas.
Miller o rozpadzie koalicji PO-PSL. Możliwa? Szef SLD uważa, że w dzisiejszej sytuacji prawdopodobieństwo przedterminowych wyborów parlamentarnych jest żadne.
bECLXGAy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)