Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadek
02.06.2007 15:49

Pięciu zabitych i czterech rannych w wypadku koło Bydgoszczy

(dochodzą inf., że ofiary to pasażerowie odwołanego lotu)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzą inf., że ofiary to pasażerowie odwołanego lotu)

2.6.Bydgoszcz (PAP) - Pięć osób zginęło, a cztery zostały ranne w wypadku, do jakiego doszło w sobotę w nocy w Zielonczynie koło Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie). Z nieznanych przyczyn osobowy mikrobus zderzył się tam czołowo z ciężarówką.

"Do tragicznego wypadku doszło tuż po północy, na odcinku drogi nr 10 Bydgoszcz-Nakło, w pobliżu miejscowości Zielonczyn. 36-letni kierujący samochodem volkswagen transporter na zakręcie zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z samochodem ciężarowym man, kierowanym przez 30-letniego mężczyznę" - powiedział PAP Sławomir Ruge z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

W wyniku zderzenia mikrobus został całkowicie zniszczony, a samochód ciężarowy przewrócił się na pobocze. Pięć osób, w tym dwie kobiety i trzech mężczyzn, zginęło na miejscu. Cztery osoby z ciężkimi obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.

"Jedna z zabitych osób to obywatel Republiki Korei Południowej, a wśród rannych jest obywatel Japonii" - dodał Ruge.

Do rana w sobotę ruch na drodze nr 10 w miejscu wypadku był utrudniony. Przyczyny i okoliczności wypadku ustala policja.

Mikrobus vokswagen transporter jechał z lotniska w Goleniowa (Zachodniopomorskie) do Warszawy, a podróżowały nim osoby, które pierwotnie miały tę trasę odbyć samolotem, ale lot nie doszedł do skutku.

"Rejs z Goleniowa do Warszawy miał odbyć się w piątek wieczorem samolotem, który wcześniej miał przylecieć ze stolicy, ale nie dotarł, gdyż z powodu awarii lądował około 14.30 w Poznaniu. Część pasażerów zdecydowała się na podróż dwoma busami do Warszawy, jeden z nich niestety miał wypadek" - poinformował PAP rzecznik Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów Krzysztof Domagalski.

Mikrobusem jechało siedmiu pasażerów odwołanego rejsu. Zginęło czterech oraz - jak podano w komunikacie zespołu prasowego PLL LOT - kierowca mikrobusa. Trzech pasażerów zostało rannych. Obrażeń doznał też kierowca ciężarówki.

"Urazy, jakich doznał obywatel Japonii okazały się na tyle niegroźne, że po opatrzeniu został zwolniony ze szpitala" - uzupełnił Ruge.

W komunikacie zespołu prasowego PLL LOT przesłanym w sobotę PAP, że odwołaniu lotu do Warszawy, pasażerowie byli transportowani do stolicy dwoma autobusami. W pierwszym - głosi komunikat - jechali pasażerowi tranzytowi, którzy bez przeszkód dotarli do Warszawy.

W drugim mikrobusie, który uczestniczył w wypadku, jechali pasażerowie, którzy mieli zakończyć podróż w Warszawie. (PAP)

olz/ rau/ mok/

Tagi: wypadek, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz