Notowania

wiadomości
26.02.2010 14:59

Pielęgniarki w Bielsku-Białej przerwały głodówkę

W proteście, który trwał blisko trzy tygodnie, uczestniczyło 11 kobiet.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Pielęgniarki, protestujące od 19 dni w bielskim Szpitalu Wojewódzkim, przerwały w piątek głodówkę. Uczestniczyło w niej 11 kobiet.

Pielęgniarki nie chciały informować o rozmowach z dyrekcją szpitala. Twierdziły, że obowiązuje je - jak się wyraziły - cisza negocjacyjna. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że dyrektor placówki Ryszard Batycki złożył im nowe propozycje. Negocjacje rozpoczną się w piątek wieczorem.

Dotychczasowa propozycja dyrekcji, którą protestujące odrzuciły, zakładała podwyżkę o 350 złotych brutto ryczałtu przez pięć miesięcy. Batycki dodał, że pięć miesięcy, przez które miałby być wypłacany ryczałt, to okres potrzebny _ do przeprowadzenia wewnętrznej restrukturyzacji, nadrobienia strat z okresu strajku i wypracowania ewentualnych funduszy na regulacje płacowe _.

Nie ma porozumienia także w drugim szpitalu, w którym protestuje biały personel - w Żywcu. Jeszcze w piątek pielęgniarki i dyrekcja ponownie zasiądą do rozmów.

Przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia w Warszawietrwa protest przedstawicielek Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, które domagają się spełnienia postulatów koleżanek z Podbeskidzia. Zapowiadają, że jeżeli dziś nie dojdzie do porozumień w dwóch szpitalach na Podbeskidziu, protest będzie kontynuowany także w czasie weekendu.

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz