Notowania

wiadomości
21.07.2011 16:12

Pielgrzymi z Bydgoszczy wyruszyli do Częstochowy

Prawie tysiąc osób wyruszyło w czwartek na 7. Bydgoską Pilegrzymkę Pieszą do Częstochowy. Pątnicy, wędrujący w tym roku pod hasłem "W komunii z Bogiem", dotrą na Jasną Górę w ostatnim dniu lipca.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prawie tysiąc osób wyruszyło w czwartek na 7. Bydgoską Pilegrzymkę Pieszą do Częstochowy. Pątnicy, wędrujący w tym roku pod hasłem "W komunii z Bogiem", dotrą na Jasną Górę w ostatnim dniu lipca.

"W świecie ogarniętym niesamowitym pędem tych kilkanaście dni to zatrzymanie się wobec tego, co ważne, czas budowania wspólnoty. Obok moich kapłańskich rekolekcji, przeżywanych każdego roku, od wielu już lat pielgrzymka jest dla mnie taką duchową oazą, z której czerpię przez cały rok" - powiedział kierownik pielgrzymki ks. Jacek Salwa z parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Nakle nad Notecią.

W tym roku bydgoska pielgrzymka zgromadziła prawie tysiąc pątników, podzielonych na dziewięć grup, którzy mają przed sobą do pokonania ponad 300 kilometrów. Do Polaków dołączyło dziewięcioro Włochów z Rzymu.

Pątnicy wyruszyli w czwartek w drogę po mszy św. w bydgoskiej katedrze, którą odprawił bp Jan Tyrawa. W wygłoszonej homilii podkreślił, że podstawowym celem pielgrzymki jest "odnowienie przymierza z Bogiem". "Tak, aby budować wspólnotę Kościoła, wspólnotę między ludźmi; by uświadomić sobie, że Pan Bóg to nie jest jakaś teoria, ale pewna rzeczywistość" - zaznaczył ordynariusz bydgoski.

Biskup życzył także pielgrzymom, rozpoczynającym wędrówkę w wyjątkowo pochmurny dzień, by sprzyjała im pogoda. "Ale jeszcze ważniejsza jest chyba dobra atmosfera, i oby tej wam nie zabrakło" - zaznaczył bp Tyrawa.

Pielgrzymi wkroczą na Jasną Górę w Częstochowie 31 lipca. Przez cały czas wędrówki będą dzielić się wrażeniami i zamieszczać relacje z kolejnych dni na specjalnie utworzonej w tym celu stronie internetowej. Za jej pośrednictwem można także pozdrowić pątników. (PAP)

olz/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz