Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pierwsza wizyta Westerwelle - w sobotę w Polsce

0
Podziel się

W sobotę z roboczą wizytą przyjedzie do Warszawy nowy wicekanclerz i
minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle. To jego pierwsza wizyta zagraniczna w
charakterze ministra. Westerwelle spotka się z prezydentem Lechem Kaczyńskim i szefem MSZ
Radosławem Sikorskim.

bEginElN

W sobotę z roboczą wizytą przyjedzie do Warszawy nowy wicekanclerz i minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle. To jego pierwsza wizyta zagraniczna w charakterze ministra. Westerwelle spotka się z prezydentem Lechem Kaczyńskim i szefem MSZ Radosławem Sikorskim.

Nowy szef niemieckiej dyplomacji przyjedzie do Polski na zaproszenie szefa polskiego MSZ. Jak informuje MSZ, rozmowy ministrów obejmować będą kwestie polityki europejskiej i bezpieczeństwa oraz bieżące zagadnienia z zakresu stosunków dwustronnych.

Na godz. 13.45 zaplanowano briefing z udziałem ministra Westerwelle w Pałacyku MSZ przy ul. Foksal w Warszawie.

bEginElP

Nowego ministra przyjmie prezydent Lech Kaczyński. Jak powiedział PAP prezydencki minister Mariusz Handzlik, spotkanie będzie dla prezydenta okazją do poznania nowego szefa niemieckiego MSZ, a także założeń polityki zagranicznej nowego niemieckiego rządu. Politycy mają też wymienić opinie o stosunkach sąsiedzkich Polski i Niemiec także w ramach Unii Europejskiej i NATO.

Tematami rozmowy mają być też wejście w życie Traktatu z Lizbony oraz wschodni i południowo-wschodni wymiar polityki sąsiedztwa UE.

Handzlik podkreślił, że jest to pierwsza wizyta zagraniczna nowego szefa niemieckiej dyplomacji i że również prezydent Horst Koehler złożył w Polsce swoją pierwszą wizytę, co - jak ocenił - świadczy o tym, że Polska pozostaje dla Niemiec ważnym sąsiadem i partnerem.

Nowy niemiecki rząd koalicji chadecko-liberalnej został zaprzysiężony w środę.(PAP)

bEginElV

ann/ la/ jra/

bEginEmq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)