Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
07.05.2013 14:46

Pierwsza zagraniczna wizyta papieża. Franciszek pojedzie do Brazylii

Tydzień potrwa pierwsza zagraniczna podróż papieża Franciszka, w lipcu do Brazylii na Światowe Dni Młodzieży. Następca Benedykta XVI odwiedzi Rio de Janeiro, gdzie odbędzie się spotkanie młodych katolików.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

Tydzień potrwa pierwsza zagraniczna podróż papieża Franciszka, w lipcu do Brazylii na Światowe Dni Młodzieży. Następca Benedykta XVI odwiedzi Rio de Janeiro, gdzie odbędzie się spotkanie młodych katolików, a także sanktuarium maryjne w mieście Aparecida.

Dziś Watykan ogłosił program wizyty papieża w Brazylii w dniach od 22 do 29 lipca. Jej pierwszym etapem będzie Rio de Janeiro. Po przylocie i ceremonii powitania Franciszek spotka się z prezydent Brazylii Dilmą Rousseff. Następny dzień zaplanowano na pobyt prywatny papieża i odpoczynek, bez żadnych oficjalnych spotkań i uroczystości.

24 lipca Franciszek uda się do sanktuarium w Aparecidzie, gdzie odprawi mszę. Wieczorem tego dnia, po powrocie do Rio de Janeiro, odwiedzi szpital pod wezwaniem świętego Franciszka z Asyżu.

Zapowiedziano, że rano 25 lipca papież pobłogosławi flagi letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Brazylii w 2016 roku. Po południu Franciszek weźmie udział w pierwszej uroczystości XXVIII Światowych Dni Młodzieży. Będzie to spotkanie powitalne na słynnej plaży Copacabana.

26 lipca papież będzie spowiadał niektórych uczestników zlotu katolickiej młodzieży oraz z zje obiad w towarzystwie młodych ludzi. Zaplanowano również jego spotkanie z młodymi więźniami w pałacu arcybiskupów. Franciszek weźmie też udział w Drodze Krzyżowej, która przejdzie wzdłuż nabrzeża Copacabana.

Na 27 lipca zaplanowano spotkanie papieża z przedstawicielami władz Brazylii i biskupami tego kraju oraz całego regionu. Następnie na Campus Fidei w dzielnicy Rio de Janeiro, Guaratiba, Franciszek będzie uczestniczył w wieczornym czuwaniu z młodzieżą, poprzedzającym kulminacyjną mszę Światowych Dni Młodzieży w tym samym miejscu w niedzielę z udziałem zapewne kilkuset tysięcy osób. 29 lipca papież powróci do Rzymu.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważna deklaracja Watykanu w sprawie wizyty papieża w Polsce - _ Dzięki wielkiej postaci Jana Pawła II, Polska cieszy się dużym uznaniem Kościoła oraz jego następców _ - mówi rzecznik Stolicy Apostolskiej.
Ludzie całe życie chcą być nastolatkami Matka troszczy się o to, by dzieci były silne i zdolne wziąć na siebie odpowiedzialność oraz by miały wielkie ideały.
Tajna narada. Papież żąda oszczędności Więcej głoszenia Ewangelii, mniej biurokracji - takie polecenie wydał Franciszek.
Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz