Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pierwsze wyroki ws. burd 11 listopada - dwóch skazanych

0
Podziel się

W warszawskim sądzie rejonowym zapadły we wtorek pierwsze wyroki po
zajściach, do jakich doszło na ulicach stolicy 11 listopada podczas "Marszu Niepodległości".
Skazane zostały dwie osoby - jedną ukarano grzywną, drugą - ograniczeniem wolności.

bEqBGjFh

W warszawskim sądzie rejonowym zapadły we wtorek pierwsze wyroki po zajściach, do jakich doszło na ulicach stolicy 11 listopada podczas "Marszu Niepodległości". Skazane zostały dwie osoby - jedną ukarano grzywną, drugą - ograniczeniem wolności.

"Do sądu wpłynęły już wnioski dotyczące trzech kolejnych osób, będą one rozpoznawane w środę" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Agnieszka Domańska.

Jak poinformowała Domańska pierwszej ze skazanych we wtorek przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia osobie zarzucono naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz jego znieważenie; druga miała postawiony zarzut znieważenia funkcjonariusza.

bEqBGjFj

Wobec jednej ze skazanych osób - jak powiedziała sędzia Domańska - sąd wymierzył karę grzywny, drugiej wymierzono karę półrocznego ograniczenia wolności w postaci prac na cel społeczny. W obu przypadkach orzeczono też nawiązki na rzecz pokrzywdzonych.

Podczas zorganizowanego w poniedziałek w Warszawie przez środowiska narodowe "Marszu Niepodległości" doszło do burd m.in. w pobliżu budynku ambasady rosyjskiej. Do zamieszek doszło też przed tzw. skłotami przy ul. ks. Skorupki i ul. Wilczej oraz na pl. Zbawiciela, gdzie podpalono instalację "Tęcza", która została naprawiona zaledwie kilka dni wcześniej.

Jak dotąd zatrzymano 72 osoby w związku z napaścią na funkcjonariuszy, chuligaństwem i niszczeniem mienia. Wśród zatrzymanych jest jedna osoba podejrzewana o podpalenie "Tęczy" oraz trzy w związku z podpaleniem kabiny wartowniczej przy ambasadzie, próbami wejścia na jej ogrodzenie oraz obrzucania terenu ambasady racami. Podczas poniedziałkowych zajść rannych zostało 12 policjantów. (PAP)

mja/ pz/ as/

bEqBGjFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)