Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jerzy Malczyk
|

Pierwszy maja w Rosji z gigantycznym pochodem

0
Podziel się:

120 tys. osób uczestniczyło w tradycyjnym pochodzie pierwszomajowym w Moskwie.

Pierwszy maja w Rosji z gigantycznym pochodem
(PAP/EPA)

120 tys. osób uczestniczyło w tradycyjnym pochodzie pierwszomajowym w Moskwie - podał Urząd Spraw Wewnętrznych w Moskwie. W manifestacji szli też prezydent Dmitrij Miedwiediew i premier Władimir Putin.

Pochód zorganizowała prokremlowska Federacja Niezależnych Związków Zawodowych Rosji (FNPR) i partia Jedna Rosja.

Miedwiediew i Putin to pierwsi od 16 lat przywódcy Rosji, którzy wzięli udział w pochodzie pierwszomajowym. W 1996 r. wśród uczestników wiecu był ówczesny prezydent Borys Jelcyn.

Pierwszomajowy pochód przeszedł z placu przed Dworcem Białoruskim, ulicą Twerską i placem Maneżowym, na plac Borowicki (przed Bramą Borowicką), przed murami Kremla. Miedwiediew i Putin przyłączyli się do manifestujących na placu Maneżowym.

Pochód z okazji pierwszego maja w Moskwie

  • fot: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV
  • fot: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV
  • fot: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/pochod-z-okazji-pierwszego-maja-w-moskwie-g417339.html)

Po południu swój pochód w stolicy Rosji organizuje Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej (KPRF). Na godziny popołudniowe na majówkę w jednym z moskiewskich parków zaprosiła swoich stronników socjalistyczna Sprawiedliwa Rosja.

Opozycja pozaparlamentarna zrezygnowała z organizowania manifestacji pierwszomajowej. Swoją akcję zaplanowała na 6 maja - raz jeszcze chce zażądać odejścia Putina, a także rozpisania nowych wyborów parlamentarnych i prezydenckich w Rosji.

Czytaj więcej o sytuacji w Rosji
Kontrowersyjna modlitwa. Interweniowali kozacy Dwie osoby zostały zatrzymane. Jedną z nich jest Roman Dobrochotow, przywódca opozycyjnego ruchu młodzieżowego My i organizator niedzielnej akcji.
"Marsz miliona" w Moskwie. Na razie... Około stu opozycjonistów wezwało Rosjan do udziału w majowej akcji.
Najbogatszy Rosjanin wyjdzie z więzienia? Biznesmen odpiera wszystkie zarzuty i uważa je za sfabrykowane i politycznie umotywowane.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)