Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piętnastu imigrantów skazanych za terroryzm

0
Podziel się

Algierczycy i Marokańczycy prowadzili nabór terrorystów - samobójców wysyłanych do Iranu i Afganistanu.

Piętnastu imigrantów skazanych za terroryzm
(daniel_philpott/CC/Flickr)
bEhPsvsl

Sąd w Mediolanie skazał 15 imigrantów z północnej Afryki na kary od pół roku do 8 lat więzienia za terroryzm. Tunezyjczycy, Algierczycy i Marokańczycy prowadzili nabór terrorystów- samobójców, wysyłanych potem do Iraku i Afganistanu.

Jednocześnie mediolański sąd uniewinnił 10 innych mężczyzn, sądzonych w tym procesie.

Skazani należeli do organizacji, która agitacją i szerzeniem ideologii islamskiego terroryzmu zajmowała się w meczetach w stolicy Lombardii. Działalność terrorystyczną finansowała zaś z zysków z nielegalnej imigracji. Ponadto członkowie siatki utrzymywali kontakty z fundamentalistami we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Rumunii, Algierii i Syrii.

bEhPsvsn

Mężczyźni nie przyznali się do winy. Jeden z nich, pochodzący z Tunezji Dridi Sabri krzyczał w czwartek z ławy oskarżonych do prokuratora: _ Jesteś przestępcą, sługą Stanów Zjednoczonych i wspólnikiem Ameryki Busha _.

Jakby tego było mało, w czasie odczytywania wyroku do sali sądowej wkroczyli działacze komitetu, który określili mianem _ antyrasistowskiego _. Pod adresem sędziów wznieśli oni okrzyki: _ To wy jesteście terrorystami _.

Włoskie media odnotowały, że jeden ze skazanych podczas poprzedniej rozprawy przed kilkoma dniami, cytował słowa Jana Pawła II mówiąc o potrzebie _ przebaczenia _. Inny z kolei nazywał zaś sędziów _ wspólnikami Żydów _ i _ faszystami _.

bEhPsvsO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)