Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pijana nauczycielka w podstawówce, pijani uczniowie w gimnazjum

0
Podziel się:

#
dochodzi m.in. informacja na temat okoliczności zatrzymania nauczycielki
#

bEJJTUHp

# dochodzi m.in. informacja na temat okoliczności zatrzymania nauczycielki #

20.11. Olsztyn (PAP) - W szkole podstawowej pod Działdowem (Warmińsko-Mazurskie) policja zatrzymała 48-letnią nauczycielkę, która miała 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do dwóch gimnazjów w warmińsko-mazurskim na lekcje przyszli pijani uczniowie.

Izabela Niedźwiedzka z biura prasowego warmińsko-mazurskiej komendy wojewódzkiej policji poinformowała w piątek PAP, że do tych incydentów doszło w godzinach pracy szkół. O pijanej nauczycielce poinformowała policję dyrektorka szkoły, w której ta pracowała. "Za wykonywanie czynności pod wpływem alkoholu nauczycielka stanie przed sądem grodzkim" - dodała Niedźwiedzka.

bEJJTUHr

Dodatkowo 48-letnia kobieta odpowie także za prowadzenie auta po pijanemu, bo po odsunięciu jej od zajęć nauczycielka wsiadła do samochodu i jechała do domu. "Policjanci zatrzymali ją dwie godziny po wykonaniu z nią pierwszych czynności. Ten +wyczyn+ nauczycielki zagrożony jest utratą prawa jazdy na 10 lat i karą więzienia" - dodała.

Pijani uczniowie przyszli na lekcje w gimnazjach w Nowym Mieście Lubawskim i Ełku. "W tym drugim chłopiec był w takim stanie, że prosto ze szkoły trafił do lekarza, a następnie do szpitala na obserwację" - powiedziała Niedźwiedzka. Badania wykonane mu w ełckim szpitalu wykazały, że chłopak miał 2,7 promila alkoholu we krwi. "Taka ilość alkoholu w organizmie nie powaliła ucznia z nóg. Co prawda chwiał się i bełkotał, ale był agresywny i wyzywał policjantów" - dodała Niedźwiedzka.

Dwie 13-letnie uczennice gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim przyszły na lekcje po wypiciu piwa owocowego.

O każdym z tych incydentów zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich. Policja wyjaśnia także okoliczności, w jakich uczniowie kupili alkohol.(PAP)

bEJJTUHx

jwo/ bno/ mow/

bEJJTUHS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)