Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
solidarni 2010
29.09.2012 14:37

Pikieta Solidarnych 2010 pod siedzibą Telewizji Polskiej

Demonstrujący domagali się m.in. zniesienia cenzury i rzetelnej relacji w TVP z marszu "Obudź się Polsko".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Alina Zienowicz/GNU/Wikipedia)

Kilkaset osób uczestniczyło w pikiecie Solidarnych 2010 pod siedzibą TVP w Warszawie. Demonstrujący domagali się między innymi zniesienia cenzury i rzetelnej relacji w TVP z marszu _ Obudź się Polsko _.

Zebrani trzymali transparenty: _ - Dość kłamstw _, _ Żądamy wolnych mediów _, _ Dość Tuskolandii! _, _ Dość dyskryminacji katolickich mediów! _. Wznosili okrzyki: - _ Tu jest Polska! _, _ Precz z cenzurą _, _ Kraśko hiena! _. Domagali się oddelegowania na marsz _ Obudź się Polsko _ dziennikarzy TVP, którzy _ do końca i uczciwie będą go relacjonować _.

Przewodnicząca Solidarnych 2010 Ewa Stankiewicz wzywała, by ukrócić cenzurę w polskich mediach. - _ Telewizja robi skrajnie propagandową papkę 'ku czci'. To jest skandal. Ten skandal ma autora - Piotra Kraśko. Ten system ma swoich autorów _ - argumentowała.

Redaktor naczelny _ Gazety Polskiej _ Tomasz Sakiewicz zwrócił się do pracowników TVP, którzy wyglądali przez okna budynku: _ - Zapraszamy do normalnego świata. Przywróćmy ten kraj dla normalnych mediów. Media są od tego, żeby rząd kontrolować, a nie się mu podlizywać. Mówcie prawdę. Z prawdą zajdziecie dalej niż z tymi kłamstwami _.

Demonstrujący przygotowali pismo do władz TVP, w którym domagali się m.in. zniesienia cenzury w mediach, a także zwolnienia szefa _ Wiadomości _ Piotra Kraśki. Aby przekazać pismo próbowali dostać się do budynku TVP, ale nie wpuszczono ich do budynku.

Uczestnicy pikiety udali się na Plac Trzech Krzyży, zapowiadając, że po marszu _ Obudź się Polsko _ powrócą na Plac Powstańców, gdzie rozbiją miasteczko namiotowe. Odbywać się tam ma całodobowa pikieta z debatami poświęconymi diagnozie stanu państwa oraz Hyde Park pod hasłem: - _ Co robić _.

Czytaj więcej w Money.pl
100 tysięcy ludzi na ulicach Warszawy. Ostra krytyka Polityków PSL na marszu nie będzie. Zobacz, co sądzi o nim Platforma Obywatelska.
NSZZ Solidarność poprze PiS i Radio Maryja Związek weźmie udział w manifestacji pod hasłem _ Obudź się Polsko _.
Oficjalne ostrzeżenie. Problemy w Warszawie Stołeczny ratusz ostrzega mieszkańców przed weekendowymi kłopotami komunikacyjnymi. Dziś ulicami Warszawy przejdzie marsz Obudź się Polsko, a jutro odbędzie się 34. Maraton Warszawski.
Tagi: solidarni 2010, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz