Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pilot i pielęgniarz LPR pośmiertnie odznaczeni

0
Podziel się

Prezydent Lech Kaczyński przyznał pośmiertnie Krzyże Kawalerskie Orderu
Odrodzenia Polski pilotowi Januszowi Cygańskiemu i pielęgniarzowi Czesławowi Buśko. Obaj zginęli 17
lutego 2009 r. w katastrofie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, gdy lecieli do rannych w
karambolu na trasie A4 pod Wrocławiem.

bEhfcgQB

Prezydent Lech Kaczyński przyznał pośmiertnie Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski pilotowi Januszowi Cygańskiemu i pielęgniarzowi Czesławowi Buśko. Obaj zginęli 17 lutego 2009 r. w katastrofie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, gdy lecieli do rannych w karambolu na trasie A4 pod Wrocławiem.

Odznaczenia odebrały żony tragicznie zmarłych i synowie Cygańskiego. "To ważny dla nas dzień. Tato otrzymał najwyższe odznaczenie państwowe, które przyznaje sam prezydent RP. Po to odznaczenie jechaliśmy specjalnie do Warszawy z Bolkowa (Dolnośląskie)" - powiedział PAP 25-letni Karol Cygański.

Dodał, że odznaczenia przekażą Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. "Chcielibyśmy, aby te odznaczenia zostały zlicytowane, a pieniądze z nich pomogły chorym dzieciom. Tato by tak chciał. My tak chcemy" - mówił Cygański.

bEhfcgQD

Śmigłowiec LPR leciał 17 lutego z Wrocławia w okolice Budziszowa do rannych w karambolu na trasie A4, gdzie zderzyło się ok. 20 aut. Maszyna rozbiła się w okolicach Jarostowa - kilkaset metrów od miejsca karambolu. W wypadku zginęli pilot oraz pielęgniarz.

Wypadek przeżył 41-letni lekarz Andrzej Nabzdyk, który w wyniku upadku stracił nogę. Po intensywnym leczeniu i terapii wrócił do pracy w sierpniu.(PAP)

umw/ abr/ jbr/

bEhfcgRe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)