Notowania

wiadomości
12.12.2011 18:04

Piotr Florek po raz kolejny wojewodą wielkopolskim

Piotr Florek nadal będzie sprawował urząd wojewody wielkopolskiego. Ma 57 lat, na stanowisku wojewody jest od 2007 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Piotr Florek nadal będzie sprawował urząd wojewody wielkopolskiego. Ma 57 lat, na stanowisku wojewody jest od 2007 roku.

Florek jest magistrem geodezji i budownictwa, absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Poznańskiej. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania.

Rzeczoznawca majątkowy, geodeta uprawniony oraz pośrednik w obrocie nieruchomościami, zdał egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

Były dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie. Przez wiele lat pracował w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym w Poznaniu, a następnie był prezesem zarządu Geomap Sp. z o.o. Były radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i radny Rady Miasta Konina.

W latach 1997-2001 należał do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W Platformie Obywatelskiej jest od 2001 roku. W 2005 roku starał się o mandat senatora z okręgu konińskiego.

W maju 2011 roku, po burdach po finale Pucharu Polski (Legia-Lech) w Bydgoszczy, na podstawie m.in. negatywnej oceny policji zamknął dla publiczności stadion miejski w Poznaniu na mecz ligowy Lecha z Górnikiem Zabrze.

Jest żonaty, ma dwie córki. Jego hobby to turystyka, majsterkowanie i sport. Gra w piłkę nożną i kibicuje poznańskiej drużynie, jeździ na nartach. (PAP)

rpo/ par/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz