Notowania

świętokrzyskie
20-02-2008 (12:03)

Piotr Żołądek wicewojewodą świętokrzyskim

Działacz PSL Piotr Żołądek, dyrektor biura zarządu wojewódzkiego tej partii w Kielcach, otrzymał akt powołania na wicewojewodę świętokrzyskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Działacz PSL Piotr Żołądek, dyrektor biura zarządu wojewódzkiego tej partii w Kielcach, otrzymał akt powołania na wicewojewodę świętokrzyskiego.

Podpisaną przez premiera Donalda Tuska nominację wręczyła nowemu wicewojewodzie w Kielcach - w obecności dziennikarzy - wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba.

40-letni Piotr Żołądek powiedział, że kieruje się w życiu mottem: "tyle jesteś wart, ile jesteś w stanie pomóc drugiemu człowiekowi". Jak mówił, chciałby kształtować wartość swej misji publicznej i przydatność na stanowisku wicewojewody na podstawie tego właśnie kryterium.

Bożentyna Pałka-Koruba zapowiedziała, że zakresy kompetencji wojewody świętokrzyskiego i jego zastępcy zostaną określone w taki sposób, by na obu urzędach mogły być wykorzystane "specjalizacje, umiejętności i zalety".

Nowy wicewojewoda świętokrzyski jest z wykształcenia politologiem. Studiował w Akademii Świętokrzyskiej. Żonaty, ma dwie córki.

Piotr Żołądek objął ostatnie wakujące w kraju stanowisko wicewojewody. Czekał na nominację kilka tygodni. Rekomendowana poprzednio kandydatura na to stanowisko nie zyskała akceptacji naczelnych władz PSL. (PAP)

Tagi: świętokrzyskie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie