Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piraci przestrzegają przed operacją ratunkową

0
Podziel się:

Somalijscy piraci, którzy porwali w środę tankowiec z
23-osobową rosyjską załogą, przestrzegli przed przeprowadzeniem operacji ratunkowej, grożąc, że
wszelkie próby narażą załogę na niebezpieczeństwo.

bFeWelpN

Somalijscy piraci, którzy porwali w środę tankowiec z 23-osobową rosyjską załogą, przestrzegli przed przeprowadzeniem operacji ratunkowej, grożąc, że wszelkie próby narażą załogę na niebezpieczeństwo.

Jeden z piratów, który oświadczył, że nazywa się Abdi, zapowiedział w rozmowie telefonicznej z agencją Reuters, że statek będzie zadokowany w Garacad (to piracki port na środkowym wybrzeżu Somalii). Dodał, że obecnie jest za wcześnie, by rozmawiać o okupie.

Rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji Aleksiej Kuzniecow potwierdził, że w ślad za uprowadzonym tankowcem ruszył rosyjski okręt wojenny "Marszał Szaposznikow". Dodał, że szef rosyjskiego sztabu generalnego skrócił wizytę w siedzibie NATO w Brukseli, by skoordynować operację ratunkową.

bFeWelpP

Tymczasem stały przedstawiciel Rosji w NATO Dmitrij Rogozin zapewnił, że okręt wojenny nie zaatakuje tankowca, gdyż bezpieczeństwo załogi jest najważniejsze.

Uprowadzona jednostka - statek "Moskowskij Uniwiersitiet" - ma 105 tys. ton nośności. Przewozi ropę o wartości 52 mln dolarów.(PAP)

mmp/ mc/

6174669 arch.

bFeWelqq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)