Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piraci uwolnili tankowiec. Nie wzięli okupu?

0
Podziel się:

Hiszpański tankowiec, pływający pod banderą cypryjską, został porwany w połowie września przez piratów u wybrzeży Afryki Zachodniej.

Piraci uwolnili tankowiec. Nie wzięli okupu?
(eunavfor.eu)
bESEKSER

Hiszpański tankowiec, pływający pod banderą cypryjską, porwany w połowie września przez piratów u wybrzeży Afryki Zachodniej, został uwolniony, a jego 23-osobowa załoga czuje się dobrze - poinformowały hiszpańskie władze.

Napastnicy wtargnęli 14 września na statek, gdy dryfował on w odległości około 62 mil morskich od stolicy Beninu Kotonu, próbując przepompować swój ładunek ropy na tankowiec bandery norweskiej.

Za uwolnienie statku _ Mattheos I _ nie został zapłacony żaden okup, choć piraci wypompowali z niego tyle ropy, ile tylko zdołali.

bESEKSET

Załoga składała się z pięciu Hiszpanów, dwóch Ukraińców i 16 Filipińczyków. Jeden z marynarzy został lekko ranny, gdy uderzył go jeden z napastników.

Jak pisze agencja AP, piraci zachodnioafrykańscy stają się coraz bardziej skłonni do używania siły, bijąc marynarzy oraz sięgając po noże i broń palną wobec tych, którzy stają im na drodze. Zdaniem analityków, wielu piratów pochodzi z Nigerii, gdzie skorumpowany wymiar sprawiedliwości nie przeciwstawia się w wystarczającym stopniu przestępczości.

Czytaj więcej o piractwie morskim w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t34860.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/piraci;atakuja;na;zachodnim;wybrzezu;afryki,70,0,890182.html) Piractwa coraz więcej. "U progu kryzysu" Ataki piratów na zachodnim wybrzeżu Afryki przybrały na sile i są niemal równe niepokojom u wybrzeży Somalii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t131367.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/piraci;znow;atakua;uprowadzili;wloski;frachtowiec,51,0,879923.html) Piraci porwali statek z 23 marynarzami Na pokładzie statku, należącego do armatora z okolic Neapolu, jest 23 członków załogi: w większości to Filipińczycy, a także dwóch Włochów i Rumun.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t129345.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/piraci;sa;coraz;grozniejsi;i;lepiej;uzbrojeni,216,0,872664.html) Zarabiają miliony. Są bardziej brutalni Wzrasta liczba ataków pirackich, za które w większości odpowiadają Somalijczycy. Wykorzystują m.in. karabiny maszynowe oraz granatniki.
bESEKSFu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)