Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS apeluje o prawdę. Komisja śledcza zajmie się Smoleńskiem?

0
Podziel się:

Jarosław Kaczyński ocenił, że praca prokuratury w sprawie wyjaśniania przyczyn katastrofy pozostawia wiele do życzenia.

PiS apeluje o prawdę. Komisja śledcza zajmie się Smoleńskiem?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEKDEdEB

Rada Polityczna PiS przyjęła uchwałę, w której oddaje hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej; ugrupowanie apeluje o prawdę i uczczenie tych, którzy zginęli. Jarosław Kaczyński ocenił, że praca prokuratury w tej sprawie jest przesłanką do powołania komisji śledczej.

Szef PiS mówił po sobotnim posiedzeniu Rady Politycznej swojego ugrupowania, że w sprawie wystąpienia z wnioskiem o powołanie sejmowej komisji śledczej nie ma decyzji, _ chociaż przesłanki merytoryczne dla takiej decyzji już są _. Dodał, że ma na myśli oświadczenie prokuratury, że wyklucza zamach jako przyczynę katastrofy.

_ - Oświadczenie prokuratury można by uznać za uzasadnione, gdyby były wykonane jakieś działania procesowe, które mogą być podstawą do wykluczania czegoś, żadnych takich działań nie było _ - zaznaczył szef PiS.

bEKDEdED

_ - To są podstawy do powołania komisji śledczej, bo taka komisja może być powołana zgodnie z prawem wtedy, jeżeli te zwykle działające w danej dziedzinie organy nie dają sobie rady - argumentował prezes PiS. - Tutaj prokurator Seremet najwyraźniej nie daje sobie rady _ - dodał.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t110217.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/raport;pis;swiadczy;o;stanie;psychicznym,233,0,804329.html) Raport PiS. "Świadczy o stanie psychicznym"

_ - Na pewno moment, kiedy wystąpimy z taką inicjatywą musi być odpowiednio dobrany, musimy dokładnie wiedzieć jak to jest, a niestety niewiele wiemy jak to jest w tym śledztwie. Sądzę, że po 10 (kwietnia) będę się sam starał czegoś w tej sprawie dowiedzieć _ - oświadczył Kaczyński.

W specjalnej uchwale PiS oddaje hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej, a także apeluje o prawdę i uczczenie tych, którzy zginęli. - _ Wymieniamy tam bardzo wiele nazwisk, z naszego środowiska politycznego, ale hołd jest wyraźnie oddany wszystkim. Są tam też słowa, które odnoszą się do tego, co dzieje się w dalszym ciągu po katastrofie, dlaczego prawda nie została po dziś dzień wyjaśniona _ - mówił Kaczyński.

bEKDEdEJ

_ - Ta potrzeba prawdy, potrzeba właściwego uczczenia, tych, którzy zginęli jest tutaj podniesiona bardzo mocno _ - dodał.

Rada Polityczna PiS przyjęła też uchwałę, w której sprzeciwia się sprzedaży Lotosu Rosjanom. - _ Tutaj mamy do czynienia z sytuacją zupełnie niesłychaną, bo co oznacza sprzedaż Lotosu? Po pierwsze oznacza złamanie tej zasady, która była przestrzegana także przez rządy SLD, że Rosjanie do szeroko rozumianego przemysłu energetycznego - petrochemia to też jest rozumiany przemysł energetyczny - nie wchodzą _ - zaznaczył Kaczyński.

Wskazywał, że za 3 mld zł ma być oddane 53 proc. akcji, czyli pakiet kontrolny nad przedsiębiorstwem, które ostatnio zainwestowało 6 mld zł żeby zwiększyć swoje moce przerobowe. Jak mówił Kaczyński, _ Lotos to także port Gdański, naftoport, który ma duże zdolności transportu morskiego paliw płynnych _. - _ To zostaje przejęte w istocie przez Rosjan _ - powiedział szef PiS.

bEKDEdEK

[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t85721.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ktorej;mafii;sprzyja;minister,82,0,804946.html) Której mafii sprzyja minister?

Przypominał, że Petrochemia Płocka, czyli Orlen jest połączona 2 rurociągami, przez które płynie do niego ropa - przez pierwszy doprowadzane jest paliwo z Rosji, a drugi łączy Płock z naftoportem. - _ _

_ + Praktycznie rzecz biorąc to oznacza, że kontrola nad Orlenem także przechodzi tą metodą w ręce Rosjan. To jest działanie, które mam nadzieję będzie kiedyś ocenione przez odpowiednie trybunały _ - oświadczył Kaczyński.

Rada Polityczna przyjęła też uchwałę związaną z 6. rocznicą śmierci Jana Pawła II. Prezes PiS podkreślał, że oddaje ona hołd _ największemu z Polaków i wzywa do tego, żeby jego nauka była traktowana poważnie _.

bEKDEdEL

Kaczyński mówił, że na początku lat 90. papież wzywał, żeby Polskę budować wedle zasad moralnych, których podstawą jest dekalog, jednak - według niego - zostało to odrzucone, także przez ludzi, którzy dziś rządzą Polską.

W kolejnej uchwale PiS sprzeciwia się powstaniu systemu informatycznemu, który będzie służył zbieraniu danych o uczniach. Kaczyński uważa, że informacje te zaczną _ krążyć _ i będą wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t98288.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koalicja;obroni;grada;rostowski;juz;trzeci;raz;cwiczy,75,0,804171.html) Koalicja obroni Grada. "Rostowski już trzeci raz ćwiczy" Jarosław Kaczyński chce odwołać ministra skarbu państwa za _ całokształt _. PO wniosek traktuje w kategoriach humorystycznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t136521.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/money;pl;prezentuje;bilans;grada;33;miliardy;zlotych;w;trzy;lata,115,0,803955.html) Money.pl prezentuje bilans Grada. 33 miliardy złotych w trzy lata Minister Skarbu preferuje prywatyzację pozorowaną. Sprzedaje państwowym firmom, albo tak, by zarobić, ale nie tracić kontroli.
bEKDEdFe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)