Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS: będzie pól miliona podpisów za referendum ws. lasów

0
Podziel się

PiS zebrało już kilkaset tysięcy podpisów w sprawie referendum dotyczącego
przyszłości Lasów Państwowych. Zbierzemy pół miliona podpisów - zapowiedział we wtorek podczas
konferencji prasowej w Sejmie Jan Szyszko (PiS).

bEiVeMdh

PiS zebrało już kilkaset tysięcy podpisów w sprawie referendum dotyczącego przyszłości Lasów Państwowych. Zbierzemy pół miliona podpisów - zapowiedział we wtorek podczas konferencji prasowej w Sejmie Jan Szyszko (PiS).

W październiku PiS przedstawiło propozycję ogólnopolskiego referendum ws. propozycji rządu dotyczącej włączenia Lasów Państwowych do jednostek sektora finansów publicznych.

PiS złożyło wówczas projekt uchwały w sprawie ogłoszenia referendum z pytaniem: "Czy jesteś za włączeniem Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych, zgodnie z propozycją ministra finansów, co prowadzi konsekwentnie do ich prywatyzacji?".

bEiVeMdj

"W tej chwili możemy ogłosić ogromny sukces. Udało się stworzyć ponadpartyjny ruch społeczny, który mocno wspiera inicjatywę zorganizowania referendum" - powiedział we wtorek Szyszko.

"Otrzymujemy tysiące listów z setkami tysięcy podpisów. Przypuszczam, że w najbliższym czasie złożymy wniosek, zgodnie z prawem, gdyż na pewno będzie niedługo ponad pół miliona podpisów. Udało się zorganizować coś co jednoczy społeczeństwo" - dodał.

Zgodnie z ustawą o referendum ogólnokrajowym Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod referendum z inicjatywy obywateli, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 tys. osób.

Referendum ogólnokrajowe ma też prawo zarządzić Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów lub prezydent za zgodą Senatu wyrażoną bezwzględną większością głosów.(PAP)

bEiVeMdp

tgo/ la/ jbr/

bEiVeMdK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)