Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS bez spin-doktorów. Odchodzą kolejni

0
Podziel się:

Adam Bielan podkreśla, że zdecydowały różnice między nim a szefostwem partii.

PiS bez spin-doktorów. Odchodzą kolejni
(photo-service.europarl.europa.eu)
bEsmVVSJ

Europosłowie Adam Bielan i Michał Kamiński oraz poseł Paweł Poncyliusz zrezygnowali w sobotę z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości.

Poncyljusz powiedział, że swoją rezygnację przesłał faksem w sobotę rano. Nie chciał mówić o powodach tej decyzji.

_ - Jest to związane z coraz większą różnicą między naszymi poglądami, a poglądami kierownictwa partii _- powiedział Bielan. Zaznaczył, że on i Kamiński decyzję podjęli już wcześniej, jednak nie chcieli jej upubliczniać w czasie kampanii przed wyborami samorządowymi.

bEsmVVSL

[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t116422.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejni;uciekinierzy;z;pis;w;klubie;kluzik-rostkowskiej,183,0,713143.html) Kolejni uciekinierzy z PiS w klubie Kluzik-Rostkowskiej

Także Michał Kamiński podkreślił, że rezygnacja z członkostwa w PiS _ nie była krokiem łatwym, ale została podyktowana zasadniczą różnicą w poglądach na temat linii politycznej PiS i brakiem możliwości dyskusji na ten temat _.

Kamiński zastrzegł, że decyzja ta nie ma nic wspólnego z powstaniem stowarzyszenia _ Polska jest najważniejsza _, bo - jak podkreślił - stowarzyszenie nie zastąpi partii politycznej.

Z informacji zbliżonych do kierownictwa partii wynika, że w sobotę zebrał się Komitet Polityczny PiS.

bEsmVVSR

Paweł Poncyljusz zapowiadał podjęcie decyzji ws. swojego członkostwa w PiS po tym, jak z partii zostały usunięte posłanki Elżbieta Jakubiak i Joanna Kluzik-Rostkowska. Pytania dotyczące przyszłości w PiS padały też pod adresem innych polityków, m.in. europosłów Michała Kamińskiego i Adama Bielana, którzy - jak podał _ Super Express _ - spotkali się ostatnio z Kluzik-Rostkowską, Jakubiak i Poncyljuszem.

Kamiński mówił w ubiegłym tygodniu w TVN 24, że spodziewa się wykluczenia z partii. Ujawnił wtedy, że zadzwonił do niego członek władz PiS i zasugerował, że może _ uniknąć złego losu _, jeśli opowie, o czym była mowa na tym spotkaniu. Kamiński oświadczył, że nie będzie _ kablem i donosicielem _.

Zarówno Bielan, jak Kamiński i Poncyljusz towarzyszyli na początku tego tygodnia Kluzik-Rostkowskiej, gdy publicznie ogłaszała powstanie stowarzyszenia _ Polska jest najważniejsza _.

bEsmVVSS

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział po tym, że oczekuje, iż członkowie stowarzyszenia wystąpią z tej partii. Szef PiS Jarosław Kaczyński, pytany w środę o zaangażowanie niektórych polityków partii w tworzenie nowego stowarzyszenia, odpowiedział, że nikt nie powinien działać na szkodę partii; _ każdy powinien mieć tyle honoru, by ją opuścić, gdy uznaje drogę partii za niewłaściwą. _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t116526.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;mamy;lepszych;od;tych;ktorzy;odchodza,204,0,712140.html) Kaczyński: Mamy lepszych od tych, którzy odchodzą Prezes Prawa i Sprawiedliwości przestrzega posłów, którzy wybiorą stowarzyszenie liberałów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t102806.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;nie;boi;sie;stowarzyszenia;kluzik-rostkowskiej,88,0,712024.html) Platforma nie boi się stowarzyszenia Kluzik-Rostkowskiej Tomczykiewicz: Nie będzie współpracy z grupą frustratów odsuniętych od ucha prezesa. PSL otwarte na propozycje.
bEsmVVTm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)