Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS chce głowy Klicha. Będzie wniosek w Sejmie

0
Podziel się

Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości złoży go w przyszłym tygodniu. - Powody są oczywiste - mówi Jarosław Kaczyński.

PiS chce głowy Klicha. Będzie wniosek w Sejmie
(PAP/Tomasz Gzell)
bEgXuvxN

aktualizacja 16:55

Klub parlamentarny PiS złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra obrony narodowej Bogdana Klicha w przyszłym tygodniu - zapowiedział prezes partii Jarosław Kaczyński.

_ - Powody wniosku są oczywiste. Podstawową przesłanką do odwołania Bogdana Klicha są bezprecedensowe katastrofy lotnicze za czasów pełnienia przez niego funkcji ministra _ - oświadczył lider PiS._ - W jednej śmierć poniósł kwiat polskiego lotnictwa, a w drugiej zginął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński oraz 95 obywateli państwa polskiego, w tym wielu generałów Wojska Polskiego. Ponadto minister Klich nie podjął jakichkolwiek działań w obronie czci polskich oficerów, w tym generała broni Andrzeja Błasika _ - napisano w oświadczeniu.

Kaczyński zaznaczył, że honoru generała musiała bronić żona zmarłego, podczas gdy minister obrony nie zabrał w tej sprawie głosu. Dodał, że należy pamiętać, o _ zupełnej klęsce, jaką okazała się tzw. profesjonalizacja armii . - Dziwić może jedynie fakt, że premier Donald Tusk nie zdecydował się na zdymisjonowanie ministra Bogdana Klicha w obliczu jego ewidentnych zaniedbań i błędów _ - uważa prezes PiS.

bEgXuvxP

Politycy PiS nie wykluczają dalszych wniosków o wotum nieufności dla ministrów rządu Donalda Tuska, a także wniosku o postawienie przed Trybunałem Stanu Donalda Tuska._ - Co do kręgu odpowiedzialnych za katastrofę smoleńską, jest on zdecydowanie większy niż jeden minister obrony narodowej. Czara goryczy została przelana. Nie tylko tym, że przez wiele miesięcy nie zrobiono nic, żeby bronić honoru polskich żołnierzy, ale także tym, że to, co się działo w polskiej armii, jest bezprecedensowe _ - powiedział PAP rzecznik PiS Adam Hofman.

_ - To nie wyczerpuje kręgu odpowiedzialności. To głos sprzeciwu wobec tego, co się dzieje. To nie zamyka sprawy odpowiedzialności. Dalsze wnioski mogą być w swoim czasie. Poczekajmy do następnych dni _ - dodał Hofman.

Wniosek o wotum nieufności wobec członka rządu w formie pisemnej może złożyć na ręce marszałka Sejmu grupa co najmniej 69 posłów. Do uchwalenia wotum nieufności potrzebna jest większość ustawowej liczby posłów (czyli 231).

Platforma broni ministra. _ To hucpa _

_ - Hucpą _ i _ teatrem politycznym _ - nazwał plany PiS wiceszef klubu PO Waldy Dzikowski. Podkreślił, że decyzje personalne dot. katastrofy smoleńskiej powinny zapadać dopiero po ustaleniu jej przyczyn przez polską komisję i prokuraturę._ _

bEgXuvxV

_ - Zamiast zachować spokój w tej trudnej dla wszystkich Polaków sytuacji, PiS sięga po oręż polityczny. Merytoryczne przesłanki nie odgrywają tutaj żadnej roli. PiS nie kieruje się rzeczywistą chęcią wyjaśnienia przyczyn katastrofy. To nieracjonalne, nierozsądne zachowanie, nakierowanie jedynie na to, aby trwał teatr polityczny _ - powiedział Dzikowski.

Pytany, czy minister Bogdan Klich nie zasłużył ma dymisję, Dzikowski odparł: _ Najpierw trzeba stwierdzić, co było przyczyną katastrofy, a potem kierować wnioski o wotum nieufności _. Przypomniał też, że premier Donald Tusk zapowiedział, iż wszelkie wnioski personalne za działania, które złożyły się na okoliczności i przyczyny katastrofy smoleńskiej, wyciągnie dopiero po opublikowaniu polskiego raportu w tej sprawie. Szef rządu zaznaczył, że prace komisji kierowanej przez szefa MSWiA Jerzego Millera będą zakończone tak szybko, jak to możliwe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t128892.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polscy;sledczy;chca;jechac;do;rosji;zostana;przyjeci,221,0,753373.html) Polscy śledczy chcą jechać do Rosji. Zostaną przyjęci? Prokuratura chce rejestratora rozmów. Nie wyklucza pomocy zagranicznych biegłych. Raport MAK nie będzie w żaden sposób wiązać polskich prokuratorów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t46502.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/klich;raport;mak;mial;nas;skompromitowac,174,0,753326.html) Klich: Raport MAK miał nas skompromitować _ To działanie polityczne. Chodziło o pokazanie, że dowódcy chodzą pijani, wywołują presję _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/t127713.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;o;katastrofie;smolenskiej;uprzedzalem;putina,113,0,746865.html) Tusk o katastrofie smoleńskiej: Uprzedzałem Putina Premier uważa, że Rosjanie nie powinni być zdziwieni polskimi uwagami do raportu MAK.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t20475.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;doniesie;na;tuska;do;prokuratury,189,0,746173.html) Macierewicz doniesie na Tuska do prokuratury Jego zdaniem premier nie dopełnił obowiązków podczas badania przyczyn katastrofy smoleńskiej.
bEgXuvyq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)