Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS chce w Sejmie wyjaśniać katastrofę smoleńską

0
Podziel się

Antoni Macierewicz liczy na współpracę wszystkich klubów.

PiS chce w Sejmie wyjaśniać katastrofę smoleńską
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEiVdsiJ

Posłowie PiS poinformowali marszałka Sejmu, że powołali zespół parlamentarny ds. zbadania katastrofy smoleńskiej.

_ - Zawiadomienie o powstaniu zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej zostało złożone dzisiaj marszałkowi Sejmu. Pod informacją o powołaniu zespołu podpisało się ponad 60 posłów _ - poinformował Antoni Macierewicz z PiS.

Zdaniem posła PiS zespół będzie się zajmował _ dążeniem do wyjaśnienia katastrofy _, zbieraniem dokumentów, kontaktami z instytucjami zajmującymi się sprawą oraz _ publicznym wysłuchiwaniem osób, które posiadają wiedzę na ten temat _.

bEiVdsiL

Macierewicz wyraził nadzieję, iż do pracy zespołu włączą się posłowie wszystkich klubów. Poseł PiS podkreślił, że zespół może zwracać się o materiały dotyczące katastrofy np. do prokuratury, ale nie ma gwarancji, że je otrzyma. _ - Mamy nadzieję, że powaga instytucji sejmowej pomoże ten skutek osiągnąć _ - powiedział.

Według Macierewicza prace zespołu zakończą się _ podsumowaniem w formie raportu _, przedstawiającym stanowisko posłów na temat przebiegu wydarzeń. Jego zdaniem, pierwsze posiedzenie może odbyć się jeszcze w lipcu.

Poseł PiS dodał, że posłowie będą korzystali m.in. z wyników pracy wewnątrzpartyjnego zespołu, na czele którego stałJarosław Zieliński. _ - Członkowie zespołu wchodzą w skład nowo powołanego zespołu parlamentarnego _ - zaznaczył.

Kandydat PiS na prezydentaJarosław Kaczyńskiw niedzielę podczas wieczoru wyborczego, po zakończeniu głosowania w II turze wyborów prezydenckich, wspominającLecha Kaczyńskiegoi inne ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia, podkreślił, że to z _ ich męczeńskiej śmierci wyrósł ruch _, który doprowadził do uzyskania przez niego wyniku wyborczego.

bEiVdsiR

Dodał, że pozostało po nich _ wielkie zadanie, które jest przed nami, wielkie pytanie, na które musimy odpowiedzieć _. _ Zawiesiliśmy tę sprawę w trakcie kampanii, musimy uzyskać właściwą odpowiedź, w każdym wymiarze moralnym, politycznym i tym prawnym _ - oświadczył Kaczyński.

Według regulaminu Sejmu posłowie mogą tworzyć w Sejmie zespoły. Aby powołać zespół, jego przedstawiciele muszą podać do wiadomości marszałka Sejmu jego skład osobowy oraz regulamin wewnętrzny.

W Sejmie istnieje kilkadziesiąt zespołów. Posłowie zrzeszają się zarówno w grupach zajmujących się, np. bezpieczeństwem ruchu drogowego, energetyką, rozwojem komunikacji i turystyki rowerowej.

Czytaj więcej o katastrofie smoleńskiej
Więcej danych z czarnych skrzynek Rzecznik rządu zapowiedział kolejne tomy akt dotyczących katastrofy smoleńskiej.
Piloci Tu-154 lądowali w Smoleńsku "na ślepo" Urządzenia na lotnisku w Smoleńsku działały dobrze, ale są stare i nieprecyzyjne.
Iwanow: Polska ma wszystkie materiały dotyczące katastrofy Wicepremier Rosji podkreślił, że nie chce ingerować w pracę śledczych.
Amerykanie pomogą nam w sprawie Smoleńska Według mediów eksperci odpowiedzą m.in. czy można zrobić sztuczną mgłę.
bEiVdsjm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)