Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS kończy kampanię; J.Kaczyński namawia do głosowania na kandydatów tej partii

0
Podziel się

Komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości
piątkową konwencją wyborczą w Radomiu zakończył kampanię przed
niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Do głosowania
na kandydatów z tej listy zachęcał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

bEirUBaZ

Komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości piątkową konwencją wyborczą w Radomiu zakończył kampanię przed niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Do głosowania na kandydatów z tej listy zachęcał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Szef PiS przekonywał, że dotychczasowa polityka Unii Europejskiej musi ulec zmianie. Jego zdaniem konieczna jest też dyskusja na temat kształtu UE, do której może się przyczynić nowa frakcja tworzona przez PiS wspólnie z konserwatystami brytyjskimi i czeską ODS.

"Ta grupa jest szansą na zmianę sytuacji w PE, na rozpoczęcie dyskusji, która wykroczy poza tę stęchłą, bardzo już stęchłą, europejską poprawność. Poprawność, w ramach której tak naprawdę niczego nie można zmienić" - stwierdził J.Kaczyński.

bEirUBbb

Według niego dyskusja powinna dotyczyć m.in. europejskiej biurokracji, z którą muszą borykać się samorządowcy starający się o unijne wsparcie.

Prezes PiS podkreślił, że Unia Europejska jest szansą dla Polski i innych krajów, które niedawno odzyskały wolność. "Ale to musi być Unia inaczej skonstruowana. Unia uwzględniająca realia. Unia, w której nie ma jednego, szczególnie groźnego dzisiaj zjawiska, w której nie ma hegemonii" - zaznaczył.

Według niego Unia ma być "sprawnym mechanizmem europejskiej współpracy między państwami". "Musi być oparta o zasady solidarności, a z tych zasad solidarności wynika to, co jest naszą szansą: więcej dla Polski. Więcej dla Polski oznacza w istocie równo dla Polski, bo my ciągle nie jesteśmy w Europie państwem i narodem traktowanym równo" - powiedział.

J.Kaczyński namawiał zebranych do udziału w niedzielnych wyborach i oddania głosu na kandydatów PiS. Listę PiS na Mazowszu otwierają Adam Bielan, Wojciech Jasiński i Zbigniew Kuźmiuk. (PAP)

bEirUBbh

ilp/ par/ gma/

bEirUBbC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)