Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS o swoich kandydatach do PE

0
Podziel się

Komitet Prawa i Sprawiedliwości
zaprezentował wszystkich kandydatów do Parlamentu Europejskiego.
Listy kandydatów zamieszczono w środę w internecie.

bEioMVGt

Komitet Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował wszystkich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Listy kandydatów zamieszczono w środę w internecie.

Termin rejestracji list kandydatów do PE minął we wtorek o północy.

Jak powiedział na konferencji prasowej sekretarz generalny PiS Jarosław Zieliński, PiS zarejestrował po dziesięciu kandydatów w każdym okręgu wyborczym - w sumie 130 kandydatów.

bEioMVGv

"Złożyliśmy wraz z listami 230 tys. podpisów poparcia (wymagane było 130 tys.) Podpisy zebrano bez kłopotów" - mówił Zieliński.

Polityk poinformował, że ok. 20 proc. kandydatów to kobiety; nie ma też okręgu, gdzie z listy PiS startowaliby tylko mężczyźni.

Ok 90 proc. kandydatów PiS ma wyższe wykształcenie. 23 kandydatów ma tytuł naukowy (w tym 17 z nich tytuł doktora, 5- profesorski).

W środę PiS zaprezentował też nowy spot wyborczy "Silna Polska".

bEioMVGB

"Polska jest dużym krajem i musi liczyć się w Europie, ale w Europie trzeba się szanować. Poklepywanie po ramieniu to nie znak siły naszego kraju, przeciwnie" - brzmi przesłanie spotu, w którym PiS piętnuje - w ocenie ugrupowania - błędy polityki zagranicznej obecnego rządu i przypomina swoje osiągnięcia.

Spot w wersji dłuższej jest dostępny na stronie PiS, w krótszej będzie emitowany w telewizji.(PAP)

ann/ la/ gma/

bEioMVGW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)