Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS prosi Schetynę o "odmrożenie" ustawy

0
Podziel się

Chodzi o przepisy w sprawie opłat za przejazd remontowani autostradami.

PiS prosi Schetynę o "odmrożenie" ustawy
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bEisKVNh

*Klub PiS zwrócił się doGrzegorza Schetyny, który ma zostać wybrany na marszałka Sejmu, o przyspieszenie prac nad projektem ustawy autorstwa PiS zwalniającym kierowców z opłat za jazdę remontowanymi autostradami. *

Projekt ten - jak mówili na konferencji prasowej posłowie PiS - trafił do Sejmu we wrześniu 2009 r., a od marca 2010 r. - podkreślili - _ jest przetrzymywany _ w sejmowej podkomisji.

Rzecznik PiSMariusz Błaszczak, odnosząc się m.in. do tego projektu ocenił, że były już marszałekBronisław Komorowskiprzejdzie do historii Sejmu, jako ten, którego zamrażarka była _ bardzo pokaźna _.

bEisKVNj

W ocenie Błaszczaka, w czasie gdy Komorowski pełnił funkcję marszałka wiele projektów PiS nie trafiało pod obrady _ z powodów czysto politycznych _. _ - Był też drugi sposób na to, aby projekty opozycyjne nie były procedowane w Sejmie, polegał on na przesuwaniu tych projektów z zamrażarki do komisji, następnie powoływano podkomisje, następnie w podkomisji te projekty utykały _ - mówił Błaszczak.

PosłankaBeata Szydłopodkreśliła, że taki los spotkał projekt dotyczący zwolnienia kierowców z opłat za jazdę remontowanymi autostradami. Projekt od 4 marca leży w podkomisji i nie jest procedowany. _ - Czas mija, ludzie wyjeżdżają na wakacje, a sytuacja na polskich autostradach w ogóle się nie zmienia _ - podkreślała.

Inny poseł PiSAndrzej Adamczykprzypomniał, że według projektu administrator autostrady nie będzie mógł pobierać opłat na tym odcinkiem autostrady, na którym roboty drogowe trwają dłużej niż 30 dni. Projekt wprowadza również obowiązek informowania kierowców o trwających remontach i utrudnieniach w ruchu, tak by mogli wybrać lepsze połączenie.

Rzecznik klubu zwrócił się z apelem do Schetyny o przyspieszenie prac nad tym projektem.

bEisKVNp

Klub PiS - mimo apelu do Schetyny - sprzeciwia się jego powołaniu na funkcję marszałka Sejmu. Dziennikarze pytali podczas konferencji o przyczynę tej decyzji. _ Uważamy, że skoro Grzegorz Schetyna odszedł z rząduDonalda Tuska, został zdymisjonowany przez premiera w atmosferze skandalu związanego z aferą hazardową dla przejrzystości życia publicznego nie powinien kandydować na takie stanowisko - o _dpowiedział Błaszczak.

_ _

bEisKVNK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)