Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS ruszy w Polskę, żeby "przebić blokadę"

0
Podziel się:

Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej postawi na spotkania z
wyborcami. Partia będzie mówić o drożyźnie i sytuacji gospodarczej, a także o służbie zdrowia.

PiS ruszy w Polskę, żeby "przebić blokadę"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFeLNWGd

Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej postawi na spotkania z wyborcami. Partia będzie mówić o drożyźnie i sytuacji gospodarczej, a także o służbie zdrowia.

_ - Trwają intensywne prace przygotowawcze do kampanii. Formułowane są zespoły, które będą funkcjonować w czasie jej trwania. Prowadzimy rozmowy z różnymi ludźmi, zarówno politykami, jak i osobami z zewnątrz partii _ - powiedział szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba. Poinformował, że powstaną m.in. zespoły: medialny, public relations, organizacyjny, ds. finansów.

Szef sztabu dodał, że na razie nie ma decyzji, jakie będzie hasło wyborcze, ani kiedy i jakim wydarzeniem partia rozpocznie kampanię. - _ Za wcześnie, aby mówić o haśle, ale mogę powiedzieć, że w kampanii nastawiamy się na bardzo merytoryczny przekaz. Chcemy zaproponować konkretne rozwiązania. Będziemy mówić o wzroście cen, zadłużeniu państwa i fatalnej sytuacji gospodarczej, służbie zdrowia, a także sytuacji zewnętrznej - m.in. bezpieczeństwie energetycznym, gazie łupkowym _ - podkreślił Poręba.

bFeLNWGf

Podobne tematy kampanii wymienia szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. - _ Kampania będzie skoncentrowana na przedstawianiu rozwiązań, dotyczących problemów, z którymi Polacy stykają się na co dzień, a więc drożyźnie, rosnącym bezrobociu, zapaści finansów publicznych _ - podkreślił Błaszczak.

Błaszczak potwierdził, że w kampanii PiS pojawi się temat katastrofy smoleńskiej. _ - Nie będziemy uciekać przed żadnym problemem. Problem wyjaśnienia przyczyn katastrofy niewątpliwie istnieje. Nie będzie tak, że z czegoś będziemy rezygnować _ - powiedział.

Poręba zaznaczył, że PiS postawi w kampanii na kontakt z wyborcami._ - Musimy przebić blokadę medialną. Dotrzeć do ludzi z programem. Ale też wykorzystamy maksymalnie wszystkie nośniki reklamowe, na jakie pozwala prawo _ - dodał.

Partia pracuje też nad listami wyborczymi. - _ Jakiekolwiek decyzje dotyczące list wyborczych zapadną wtedy, kiedy będziemy znali termin wyborów. Nie spieszymy się. Nie ma wśród naszego środowiska konfliktów _ - powiedział Błaszczak.

bFeLNWGl

w ubiegłym tygodniu kierownictwo PiS zdecydowało, że Poręba będzie szefem sztabu wyborczego. W kierownictwie sztabu wyborczego, według nieoficjalnych informacji, znajdą się wiceprezesi PiS: Beata Szydło i Adam Lipiński, a także wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński.

Nie ma za to w nim wiceprezesa partii Zbigniewa Ziobry. Błaszczak pytany czy Ziobro może się znaleźć w sztabie odpowiedział: _ Nie rozmawialiśmy na ten temat. Z całą pewnością Zbigniew Ziobro włączy się w kampanię wyborczą. Deklarował to wielokrotnie. Nie ma większego znaczenia czy ktoś jest w sztabie, czy nie jest _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t132098.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/brudzinski;dla;money;pl;po;wsadza;ludzi;do;wiezien;za;glupoty,227,0,857315.html) Brudziński dla Money.pl: PO wsadza ludzi do więzien za głupoty -_ Dzisiaj nie zawsze polskie interesy są na pierwszym miejscu i wygrywają. Polska wywiesiła białą flagę _ - mówi poseł PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t136997.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;w;programie;pis;dwa;nowe;wazne;cele,216,0,853720.html) Kaczyński: W programie PiS dwa nowe, ważne cele To suwerenność i wyjście z kryzysu gospodarczego. Poza tym program wyborczy się nie zmienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t75043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;bedzie;nawolywac;do;bojkotu;wyborow,185,0,853689.html) PiS będzie nawoływać do bojkotu wyborów? Jeśli prezydent ogłosi dwudniowe wybory parlamentarne, politycy będą apelować do swojego elektoratu, by zbojkotował pierwszy dzień.
bFeLNWGG
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)