Notowania

pitera
30.09.2011 14:35

PiS zadaje pytania Piterze. Na billboardzie

Minister odpowiedzialna za walkę z korupcją nie zamierza odpowiadać na pytania opozycji, bo ma dużo pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Billboard z pytaniami do Julii Pitery odsłonił w Płocku były wiceszef CBA Maciej Wąsik. Oboje są na listach wyborczych w okręgu płocko-ciechanowskim: Wąsik - z PiS, a minister odpowiedzialna za walkę z korupcją - z PO.

Wąsik powiedział, że publiczna prezentacja pytań to jego odpowiedź na odmowę Pitery udziału w debacie z nim na temat walki z korupcją. Na billboardzie Wąsik zadaje Piterze cztery pytania: dlaczego unika debaty na temat programu zwalczania korupcji w Polsce; dlaczego przez cztery lata nie uchwalono, a nawet nie przyjęto projektu zapowiadanej przez nią od 2007 r. ustawy antykorupcyjnej; czy minister opracowała program zapobiegania nieprawidłowościom w instytucjach publicznych oraz ile kosztowało podatników utrzymanie przez cztery lata jej urzędu.

Pitera odnosząc się do pytań podkreśliła, że _ skłonności pana Macieja Wąsika nie są przedmiotem jej zainteresowania _. - _ Wydaje mi się, że swój dorobek pan Maciej Wąsik wystarczająco pokazał przez trzy lata funkcjonowania biura (CBA) i swojej aktywności. Sądzę, że ludzie mają dobrą pamięć _ - powiedziała Pitera.

Na pytanie, czy mimo to odpowie na pytania, Pitera oświadczyła, że jest w podróży autobusem PO po okręgu wyborczym. _ - Jestem w trasie. Nie sądzę, żeby jakakolwiek wymiana korespondencji w tej chwili z panem Maciejem Wąsikiem była w jakikolwiek sposób celowa _ - dodała.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t124010.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/platforma;przegra;wybory;nawet;jesli;wygra,162,0,920226.html) Platforma przegra wybory. Nawet jeśli wygra
Billboard Wąsika z pytaniami do Pitery odsłonięto w pobliżu płockiego dworca PKS i PKP. Wąsik zapowiedział, że jest gotowy udostępnić Piterze to miejsce do publikacji odpowiedzi na zadane jej pytania, jest także gotów odpowiedzieć na ewentualne jej pytania, dotyczące walki z korupcją. Przypomniał, że w ostatnim czasie zwracał się do minister dwukrotnie z propozycją debaty w sprawie korupcji i za każdym razem otrzymał odpowiedź odmowną - z informacją o braku czasu.

_ - Chciałem zapytać Julię Piterę, dlaczego unika debaty w kampanii wyborczej na tematy ważne dla Polski. Takim ważnym tematem jest walka z korupcją _ - oświadczył były wiceszef CBA. Dodał, że z powodu odmowy Pitery postanowił porozmawiać z minister, _ jeśli nie twarzą w twarz, to w sposób korespondencyjny _, zadając na billboardzie pytania, które padłyby podczas debaty, którą dwukrotnie proponował.

_ - Wiem, że pani Julia Pitera bardzo krytycznie odnosiła się do CBA, w którym pracowałem, audytowała CBA, napisała raport. W tym raporcie nie było nic szczególnego. Co prawda jest część niejawna tego raportu, ja ją znam, nie mogę o tym mówić, ale pani Julia Pitera mogłaby ją odtajnić _ - powiedział Wąsik.

Jego zdaniem urząd, który sprawuje Pitera, nie jest potrzebny. _ - Uważam, że na pewno w wykonaniu pani Julii Pitery nie jest potrzebne to stanowisko. Wydaje mi się, że w momencie, w którym istnieje CBA, taki urząd nie jest potrzebny _ - ocenił Wąsik.

Pitera otwiera listę kandydatów PO do Sejmu w okręgu płocko-ciechanowskim; Wąsik jest trzeci na tamtejszej liście kandydatów PiS na posłów - liderem tej listy jest szef płockiego PiS, były minister Skarbu Państwa, Wojciech Jasiński.

Wcześniej Pitera tłumaczyła, że na debatę proponowaną przez Wąsika nie pozwalają jej m.in. bieżące obowiązki, w tym kalendarz umówionych już spotkań, także w ramach kampanii wyborczej. - _ To jest dziwne zaproszenie, żeby trójka zapraszała jedynkę _ - oceniła wówczas Pitera, odnosząc się w ten sposób do kolejności, jaką ona i Wąsik zajmują na listach kandydatów swych partii do Sejmu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t124603.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;o;korupcji;jest;gorzej;niz;za;rzadow;pis,42,0,731946.html) Polska skorumpowana. "Gorzej niż za PiS" Efekt, który uzyskaliśmy, został cofnięty - ocenia Jarosław Kaczyński.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t85441.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowy;sondaz;pis;coraz;blizej;platformy,185,0,919993.html) Nowy sondaż potwierdza trend. PO i PiS... Co trzeci Polak zamierza oddać głos na rządzącą partię. Zyskują PSL i Ruch Palikota.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t124417.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/platforma;dopinguje;pis;jak;najwiecej;smolenska;i;zuli,103,0,918375.html) Platforma dopinguje PiS: Jak najwięcej Smoleńska i żuli Stefan Niesiołowski mówi też, z kim Kaczyński mógłby wejść w koalicję.
Tagi: pitera, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz