Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS złożyło pozew przeciwko Zalewskiemu w trybie wyborczym

0
Podziel się

(dochodzi wypowiedź P. Zalewskiego)

bEhquXpN

(dochodzi wypowiedź P. Zalewskiego)

5.6.Warszawa (PAP) - Komitet wyborczy PiS złożył w piątek w trybie wyborczym pozew przeciwko warszawskiemu kandydatowi PO do Parlamentu Europejskiego Pawłowi Zalewskiemu. "Jarosław Kaczyński zastosował według mnie brudną broń - pozew wyborczy. To jest po prostu zemsta" - skomentował Zalewski.

Chodzi o wypowiedź Zalewskiego z piątkowej konferencji prasowej w Sejmie.

bEhquXpP

Poseł i kandydat PO mówił na niej, że "przez ostatnie tygodnie kampanii wyborczej wydano miliony złotych, aby wszystkim Polakom wmówić, że istotą stosunków polsko-niemieckich jest konflikt". "Różne firmy PR-owskie na zlecenie naszych konkurentów pracowały na to, aby wmówić Polakom, że Niemcy kwestionują polsko-niemiecką granicę" - zaznaczył Zalewski.

PiS uważa, że wypowiedź ta jest krzywdząca. Około godz. 15 Błaszczak poinformował PAP, że pozew został złożony. Jego zdaniem sąd powinien się zająć sprawą.

Jak dowiedziała się PAP w sądzie, rozprawa prawdopodobnie odbędzie się dopiero w poniedziałek.

Paweł Zalewski powiedział w piątek w TVN24, że złożenie pozwu w trybie wyborczym jest "próbą odwracania przez Jarosława Kaczyńskiego uwagi od istoty problemu".

bEhquXpV

"Odnosiłem się (na konferencji, na której padły słowa, za które PiS pozywa Zalewskiego - PAP) do kampanii, którą pan Jarosław Kaczyński prowadził i prowadzi. Jest to kampania oparta w największym stopniu na wykorzystywaniu różnego rodzaju niskich instynktów. Jest to kampania, która tak naprawdę blokuje możliwość współpracy i porozumienia z Niemcami" - powiedział.

Podkreślił, że Polacy jeżdżą do Niemiec, inwestują tam, biorą aktywny udział w życiu politycznym - i na tym - według Zalewskiego - polega istota polsko-niemieckich relacji. "To jest przekaz pozytywny. Jarosław Kaczyński chce ten przekaz zniszczyć" - zaznaczył.

"Jarosław Kaczyński zamiast odnieść się do tego przekazu, zastosował według mnie brudną broń, czyli pozew wyborczy. W moim przekonaniu nieodniesienie się do tego, a pozwanie mnie do sądu, jest po prostu zemstą Jarosława Kaczyńskiego" - podkreślił.

"Jestem zażenowany, że tak (J. Kaczyński-PAP) reaguje na pozytywny przekaz. Widać z tego, że nie miał już innej reakcji, widać z tego, że nie jest w stanie inaczej zareagować, tylko straszyć sądem. Wszyscy Polacy widzą, że teza tej kampanii jest niezgodna z prawdą" - podkreślił. (PAP)

bEhquXpW

ann/eaw/kno/ la/ mow/

bEhquXqq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)