Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PJN apeluje do prezydenta o dymisję Nałęcza

0
Podziel się:

Chodzi o jego wypowiedź, w której miał obrazić byłego szefa GROM, gen. Sławomira Petelickiego.

PJN apeluje do prezydenta o dymisję Nałęcza
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEsmGTaZ

Partia chce zdymisjonowania doradcy Bronisława Komorowskiego, prof. Tomasza Nałęcza. Chodzi o jego wypowiedź, w której miał obrazić byłego szefa GROM, gen. Sławomira Petelickiego.

PJN zaapelowała też do prezydenta o obronę honoru i dobrego imienia polskich żołnierzy. Paweł Poncyljusz powiedział, że Nałęcz w kwietniu w Radiu ZET _ w niewybredny i obcesowy _ sposób publicznie obraził gen. Petelickiego. - _ Nałęcz stwierdził, że prawdziwy generał w II RP, gdyby miał krytykować rząd, to pozbawiłby się życia. To były bardzo ostre słowa, dlatego zwracamy się z apelem do prezydenta o odwołanie z funkcji doradcy prof. Nałęcza _ - zaznaczył.

- _ W naszej ocenie niedopuszczalne jest, by doradca głowy państwa publicznie obrażał generała wojska polskiego i nie poniósł za to żadnych konsekwencji. Pana reakcja na słowa Nałęcza będzie wyznaczała poziom szacunku Państwa dla swoich obrońców _ - czytamy w apelu PJN.

bEsmGTbb

Poncyljusz dodał, że wielu polityków nie bierze też w obronę dowódcy Sił Powietrznych Andrzeja Błasika, który zginął w katastrofie smoleńskiej. - _ Zwierzchnik sił zbrojnych powinien z zasady stosować zasadę domniemania niewinności wobec polskich oficerów _ - podkreślił.

- _ Zwierzchnik sił zbrojnych powinien dbać o morale żołnierzy i zapewniać im należytą ochronę przed medialnymi atakami nieodpowiedzialnych polityków, którzy dla doraźnej popularności lub doraźnych politycznych celów nie wahają się poniewierać honoru polskiego żołnierza _ - czytamy w apelu PJN.

Obecny na konferencji prasowej b. wiceminister obrony narodowej Romuald Szeremietiew podkreślił, że zwierzchnik sił zbrojnych musi dbać o honor polskiego żołnierza. - _ Jestem wściekły i zły, że ludzie, którzy odpowiadają za obronność narodową, nie potrafią uszanować tego, czym jest mundur polskiego żołnierza _ - zaznaczył.

Jak podkreślił, nie można tolerować nieodpowiedzialnych zachowań nawet najwyższych urzędników państwowych, obrażających ludzi honoru. Szeremietiew zaapelował też o podpisywanie się pod apelem do prezydenta.

bEsmGTbh

W apelu PJN zaprasza też prezydenta do Muzeum Wojska Polskiego, aby zobaczył wystawę pt. _ Zanim uderzył Grom _, a także na ekspozycję pamiątek po funkcjonariuszach BOR, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nalecz;o;pis;ugryzli;sie;w;ogon,119,0,814199.html) Nałęcz o PiS: Ugryźli się w ogon Doradca prezydenta zapowiada, że niespodzianki jeśli chodzi o zarządzenie dwudniowych wyborów raczej nie będzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t75888.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pjn;bielan;musi;sie;okreslic,76,0,796236.html) PJN: Bielan musi się określić Kluzik-Rostkowska apeluje do europosła Adama Bielana, by publicznie zdeklarował, że nie uczestniczy w działaniach PiS osłabiających PJN.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t90203.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nalecz;broni;nowaka;chcial;zbyc;dziennikarza,174,0,762798.html) Nałęcz broni Nowaka: Chciał zbyć dziennikarza Nie cichnie sprawa wypowiedzi Sławomira Nowaka dla Money.pl na temat forum w Davos.
bEsmGTbC
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)