Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pjn
09.12.2010 16:06

PJN liczy na niezależnych prezydentów miast

Możemy pomóc w tworzeniu lepszego, potrzebnego im prawa - mówi Elżbieta Jakubiak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Na bliższą współpracę z samorządowcami, którzy wygrali wybory, jako bezpartyjni liderzy liczy ruch Polska Jest Najważniejsza. Jak powiedziała wiceszefowa klubu PJN Elżbieta Jakubiak, ruch może pomóc prezydentom miast w tworzeniu lepszego, potrzebnego im prawa.

Jak zaznaczyła Jakubiak, ruch PJN liczy na owocną współpracę z prezydentami miast, którzy wygrali wybory samorządowe jako kandydaci niezależni. Zaznaczyła, że _ nikogo nie zamierza przeciągać do nowej formacji _.

_ - Oni wiedzą, że mogą wpływać, dzięki formacji, która dziś jest w parlamencie, na kształt ustawodawstwa, które jest dziś dla nich kulą u nogi, przeszkadza w rozwoju, oraz na ustawodawstwo, które jest im potrzebne po to, żeby miasta zaczęły inaczej funkcjonować. Będę zachęcała do wspierania naszego środowiska przez tych wszystkich, którzy nie chcą się angażować w politykę pod szyldami partyjnymi _ - powiedziała.

Jakubiak przyjechała do Poznania na spotkanie ze studentami jednej z poznańskich uczelni, oraz by, jako przewodnicząca sejmowej komisji kultury fizycznej i sportu, odwiedzić poznański stadion - arenę rozgrywek Euro 2012. Ma się też spotkać z sympatykami ruchu PJN.
Jakubiak pytana o zainteresowanie nowym ruchem zaznaczyła, że na stronie internetowej PJN zarejestrowało się około 12 tys. osób: sympatyków i ludzi, których interesują dalsze losy przedsięwzięcia.

_ - Z całą pewnością jest to pierwsze ugrupowanie, które w takim krótkim czasie zbudowało sobie zaplecze. Te wszystkie osoby, które samodzielnie, bez naszego nagabywania wpisały się z deklaracją wstąpienia do stowarzyszenia to jest to, na czym nam zależy _ - powiedziała.

Jakubiak przypomniała, że jednym z celów ruchu PJN jest rozpoczęcie w Polsce debaty o jakości życia publicznego i celach w polskiej polityce. _ Przyjechałam do Poznania, żeby podkreślić fakt, iż Wielkopolska jest miejscem w którym możemy dyskutować bardzo poważnie o wyzwaniach dla Polski. Tutaj nie trzeba powtarzać, że ważna jest gospodarka i wykorzystanie swoich szans _ - zaznaczyła.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t123492.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szeregi;pjn;zasila;samorzadowcy;cale;struktury;pis,128,0,725632.html) Szeregi PJN zasilą samorządowcy. "Całe struktury PiS" Przyjmowanie ruszy po 5 grudnia - zapowiada Elżbieta Jakubiak.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t124637.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zniesienie;wiz;dla;polakow;to;dla;obamy;priorytet,250,0,731386.html) Zniesienie wiz dla Polaków to dla Obamy priorytet Obama: _ Polska to jeden z naszych najbliższych sojuszników na świecie _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t124569.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/deklaracja;ideowa;pjn;-;wolnosc;najwazniejsza;wartoscia,69,0,731205.html) Deklaracja ideowa PJN - wolność najważniejszą wartością Migalski: _ Pragniemy wolności przekonań, słowa i ekonomicznej _.
Tagi: pjn, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz