Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PJN poczeka z komentarzami w sprawie "Białej Księgi"

0
Podziel się:

Wiceszefowa klubu PJN Elżbieta Jakubiak zapowiedziała, że przeczyta dokument i wtedy odniesie się do jego treści.

PJN poczeka z komentarzami w sprawie "Białej Księgi"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

* *Prezentacja była opatrzona emocjonalnym komentarzem Antoniego Macierewicza - stwierdziła.

Białą księgę zaprezentowali Macierewicz - szef parlamentarnego zespołu badającego katastrofę smoleńską i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Macierewicz oświadczył, że odpowiedzialność za katastrofę smoleńską spada przede wszystkim na stronę rosyjską. Zarzucił Rosjanom m.in. fałszowanie i niszczenie dowodów dotyczących katastrofy oraz przekazywanie nieprawdziwych informacji o jej przyczynach. Kaczyński uznał, że polski rząd nie dąży do pokazania prawdy w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Jakubiak, poproszona o komentarz, powiedziała: - _ Chciałabym to przeczytać, bo ja jestem przekonana, że dokumenty trzeba czytać. Większość tej prezentacji była opatrzona komentarzem, a ja wolałabym jednak odnieść się do tekstu i mam nadzieję, że ten tekst będzie sprawozdaniem z ustaleń zespołu, świadectwem pewnego opisu przebiegu różnych zdarzeń _.

_ - Poczekam też na dokument zwany raportem Millera _ - dodała Jakubiak. Jednocześnie podkreśliła, że od początku uważała, że zespół parlamentarny to _ zbyt niskiej rangi narzędzie _. Jej zdaniem Sejm powinien powołać komisję nadzwyczajną, która spotkałaby się z urzędnikami, oficerami BOR czy ambasadorem, przebywającymi na smoleńskim lotnisku w czasie katastrofy. - _ Informacje, opis tego, co się tam działo, jest bardzo istotny _ - tłumaczyła.

Przypomniała, że jej partia proponowała powołanie takiej komisji, jednak do propozycji tej nie przychylił się marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, nie poparły go także PiS i PO.
_ - Uważamy, że takim narzędziem do badania całego funkcjonowania państwa jest komisja (...) Nie śledcza, a nadzwyczajna, bo jest międzyresortowa. Wtedy może zapraszać tych wszystkich, którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie wizyty, zapewnienie bezpieczeństwa _ - oświadczyła.

_ - Dziś mamy efekt pracy zespołu, który nie miał żadnych narzędzi do tego, by lepiej to przygotować _ - stwierdziła.

Posłanka PJN zwróciła uwagę, że w katastrofie smoleńskiej zginęli oficerowie NATO, polscy generałowie, szefowie Sił Zbrojnych. _ - Jestem przekonana, że w tej sprawie trwa jakieś postępowanie wyjaśniające w NATO, bo nie ma pewności, czy nie utraciliśmy pewnej kontroli nad informacją objętą klauzulą poufności, tajności czy innego rodzaju dyskrecjonalną wiedzą _ - podkreśliła. Jak dodała, także z tego powodu powinna zostać powołana komisja nadzwyczajna w tej sprawie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t148723.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koalicja;nie;traktuje;powaznie;raportu;macierewicza,233,0,862697.html) Koalicja nie traktuje poważnie raportu Macierewicza Szefowie PO i PSL nie mają zamiaru czytać Białej Księgi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t131982.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nigdy;nie;poznamy;calej;prawdy;o;smolensku,195,0,862403.html) "Nigdy nie poznamy całej prawdy o Smoleńsku" Paweł Poncyljusz uważa, że PiS ściga się na raporty z dokumentem komisji Jerzego Millera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t130679.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jakubiak;zaden;posel;nie;zamierza;odejsc;z;klubu;pjn,6,0,851462.html) Jakubiak: Żaden poseł nie zamierza odejść z klubu PJN Wiceszefowa klubu PJN Elżbieta Jakubiak zapewniła, że w chwili obecnej nie ma aż takiego znaczenia, czy ugrupowaniu uda się utrzymać klub, czy nie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)