Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PJN przeciw Rostowskiemu? "Brak reformy"

0
Podziel się

PJN poważnie rozważy poparcie wniosku SLD o wotum nieufności dla ministra finansów.

PJN przeciw Rostowskiemu? "Brak reformy"
(kprm.gov.pl)
bDIHPNpN

_ - PJN poważnie rozważy poparcie wniosku SLD o wotum nieufności dla ministra finansów - _powiedział wiceszef klubu PJN Jacek Tomczak. W jego ocenie, w finansach publicznych panuje chaos, za który odpowiada Jacek Rostowski.

Politycy SLD zapowiedzieli, że jeszcze dziś złożą w Sejmie wniosek o odwołanie Rostowskiego- oceniają, że Polska zadłuża się w _ sprinterskim tempie _ i zarzucają ministrowi finansów niekompetencję.

Tomczak zaznaczył, że nie odbyło się jeszcze posiedzenie klubu PJN w sprawie wniosku o wotum nieufności dla Rostowskiego. Jednocześnie dodał, że PJN bardzo poważnie rozważy poparcie tego wniosku.

bDIHPNpP

Według posła PJN, w finansach publicznych panuje obecnie _ ogromny chaos _, spowodowany tym, że rząd i minister finansów nie podjęli się reformy finansów. Jak mówił, do tego dochodzi _ skok na nasze emerytury, dokonywany przez rząd, a dotyczący odebrania środków finansowych OFE _.

_ - Minister Rostowski, rząd Donalda Tuska nie podjął się reformy finansów publicznych. (...) Niewątpliwie brak tej reformy jest jedną z głównych przyczyn tej sytuacji finansów państwa _ - powiedział Tomczak. Dodał, że odpowiedzialność za to ponosi rząd i minister Rostowski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t130681.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szkodliwe;rozporzadzenie;rostowskiego,247,0,793591.html) Szkodliwe rozporządzenie Rostowskiego Jakubiak: _ Jeśli premier nie wycofa rozporządzenia, samorządy będą je skarżyć do Trybunału Konstytucyjnego _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t133789.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;zbiera;podpisy;chce;glowy;arabskiego,132,0,785796.html) PJN zbiera podpisy. Chce głowy Arabskiego PJN żąda natychmiastowej dymisji szefa Kancelarii Premiera. Zarzuca mu cenzurę mediów.
bDIHPNqq
wiadomości
kraj
Źródło:
KOMENTARZE
(0)