Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.03.2012 20:32

PKP PLK: ruch na odcinku Starzyny-Sprowa wznowiony w środę wieczorem

Ruch na jednym z torów kolejowych na odcinku między Starzynami a Sprową będzie wznowiony wieczorem w środę - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Dodał, że ruch na drugim torze zostanie wznowiony "tak szybko, jak to możliwe".

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ruch na jednym z torów kolejowych na odcinku między Starzynami a Sprową będzie wznowiony wieczorem w środę - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Dodał, że ruch na drugim torze zostanie wznowiony "tak szybko, jak to możliwe". *

Jak zaznaczył, diagnoza stanu toru po sobotnim wypadku kolejowym w pobliżu Szczekocin wykazała uszkodzenia, których usunięcie wymagać będzie wydłużenia czasu robót.

"Przewidywany termin wznowienia ruchu planowany jest na godziny wieczorne w środę 7 marca 2012 r. Trudno określić, która to będzie godzina. Prace nad wznowieniem ruchu na drugim torze potrwają dłużej - ruch na nim zostanie wznowiony tak szybko, jak to możliwe" - powiedział rzecznik.

W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wschodnia-Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka jechał pociąg Przemyśl-Warszawa. Według dotychczasowych danych, w wypadku zginęło 16 osób, a ponad 50 zostało rannych.(PAP)

luo/ amac/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz