Notowania

pkw
24.09.2010 12:06

PKW: są już wnioski o utworzeniu komitetów wyborczych

Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz o zamiarze samodzielnego zgłaszania kandydatów na radnych w wyborach samorządowych zaplanowanych na 21 listopada - poinformowało PAP biuro prasowe PSL.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz o zamiarze samodzielnego zgłaszania kandydatów na radnych w wyborach samorządowych zaplanowanych na 21 listopada - poinformowało PAP biuro prasowe PSL. *

Pełnomocnikiem wyborczym Komitetu PSL został poseł Józef Szczepańczyk.

Jak wynika z informacji umieszczonej na stronie PKW wcześniej zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych złożył Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica, którego pełnomocnikiem został Arkadiusz Kasznia.

Są też zawiadomienia o utworzeniu Komitetu Wyborczego Polska Patriotyczna, KW Związku Słowiańskiego, KW Lepsza Polska, KW Polska Partia Pracy-Sierpień'80, KW Ruch Autonomii Śląska, KW Racji Polskiej Lewicy.

Do 2 października można zawiadamiać PKW i właściwych komisarzy wyborczych o utworzeniu komitetów wyborczych w wyborach samorządowych; do 22 października jest czas na rejestrowanie list kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, powiatów, sejmików województw oraz kandydatów do rady Warszawy i rad dzielnic stolicy, a do 27 października na zgłaszanie kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.(PAP)

par/ mag/

Tagi: pkw, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz